تاکید بر استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در تفکیک زباله


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، رازی امروز در هشتمین اجلاس فوق العاده مدیران پسماند شهری شیراز اظهار داشت: معافیت مالیاتی سرمایه گذاران خصوصی در دوره مدیریت. مصوبات قانونی هستند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۰ درصد زباله ها بین منابع توزیع می شود، گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه باید این میزان به ۵ درصد افزایش یابد و برای بهره وری آن مواد قانونی تصویب شده است.

رازی تصریح کرد: در این بخش کلیه تولیدکنندگان و واردکنندگان پسماندهایی که پسماندهای قابل بازیافت تولید می‌کنند، موظفند طبق ماده قانونی جدید زباله‌های خود را جابه‌جا کنند و در غیر این صورت باید کالای یک میلیون طلایی را دفع کنند و تحویل وزارتخانه شود. داخلی برای جدا کردن. نسبت به ضرر آنها اقدام کنید.

مدیرکل محیط زیست و خدمات شهری کشور همچنین بر استفاده از فناوری های نوین و شرکت های دانش بنیان در حوزه مدیریت پسماند تاکید کرد و گفت: بوده اند. بخش دانش بنیان باید برای افزایش راندمان کاری گسترش یابد.

وی با اشاره به ارزیابی پنج الزام فنی در حوزه پسماند، افزود:

طاهری مشاور وزیر کشور در امور فناوری نیز با بیان اینکه در مناطق شهری «محل جمع آوری زباله» داریم، افزود: تعداد آنها بیش از ۵ عدد کم است. “

وی با اشاره به اینکه این فناوری ها باید در سطح وسیعی مورد استفاده قرار گیرد که نیازمند منابع مالی است، افزود: علاوه بر منابع دولتی که به دنبال آن هستیم، سرمایه گذار خصوصی نیز باید جایگزین پیمانکار شود.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید