تاثیر همه گیری COVID-19 بر شاخص های شاخص تناسب اندام


زنی که در مقابل یک لپ تاپ باز در اتاق نشیمن چمباتمه می زند

همه ما می توانیم موافق باشیم که همه گیری COVID-19 تأثیر زیادی بر زندگی و شیوه زندگی ما در سال 2020 داشته است و حتی امروز نیز ادامه دارد. میلیون ها نفر به این ویروس مبتلا شدند و صدها هزار نفر از اعضای خانواده خود را از دست دادند. با این حال ، شیوه زندگی همه به یک شکل تحت تأثیر قرار نگرفته است. میلیون ها نفر شغل خود را از دست دادند ، در حالی که دیگران شاهد کاهش ساعات کار بودند که باعث مشکلات جدی اقتصادی شد. با این حال ، دیگران شروع به کار یا تحصیل از راه دور کردند. اکثر این افراد زمان بیشتری را در خانه سپری می کردند. از سوی دیگر ، کارگران اساسی هنوز نیاز به انجام وظایف شغلی داشتند و برخی مشاغل ، مانند کارکنان مراقبت های بهداشتی و پرسنل زایمان ، ساعات بیشتری را در محل کار خود کار می کردند.

تحقیقات جامع در مورد تأثیر همه گیری بر تناسب نسبی شهرها و ساکنان آنها در حال حاضر بسیار محدود است. بدون شک ، با گذشت زمان ، بیشتر شناخته خواهد شد. در حال حاضر ، کالج پزشکی ورزشی آمریکا در حال بررسی این است که بیماری همه گیر چه تاثیری بر شاخص های تناسب اندام و رتبه بندی شهرها در گزارش های آینده می تواند داشته باشد. با توجه به ماهیت چرخه های جمع آوری و گزارش داده ها ، داده های نظارتی جمع آوری شده در سال 2020 تا گزارش شاخص تناسب اندام 2022 برای تجزیه و تحلیل در دسترس نخواهد بود. انتظار نمی رود دارایی های جامعه و محیط زیست به طور قابل توجهی تحت تأثیر همه گیری قرار گیرد. با این حال ، کاهش استفاده از این منابع به دلیل بسته شدن ، محدودیت ها و تغییر شیوه زندگی در پاسخ به همه گیری است. علاوه بر این ، انتظار می رود شاخص های فردی سلامت جمع آوری شده در طول سال 2020 به طور کلی کاهش یابد ، که نشان دهنده تأثیر منفی بیماری همه گیر بر افراد ، فعالیت ها ، مشاغل و جوامع آنها است.

شاخص های شاخص تناسب اندام برای تماشای در سال 2022 عبارتند از:

رفتارهای بهداشتی

 • درصد ورزش در ماه قبل
 • درصد رعایت دستورالعمل های فعالیت هوازی
 • درصد رعایت دستورالعمل های فعالیت هوازی و قدرتی
 • درصد دوچرخه سواری یا پیاده روی تا محل کار
 • درصد استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای کار
 • ٪ مصرف 2+ میوه در روز
 • درصد مصرف بیش از 3 سبزیجات در روز

پیامدهای بهداشتی

 • ٪ در سلامت عالی یا بسیار خوب
 • درصد سلامت بدنی ضعیف در ماه گذشته
 • ٪ با سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته
 • درصد با چاقی

شواهد در این مرحله چه چیزی را نشان می دهد؟

بسیاری از شیوه زندگی مردم در طول همه گیری بی تحرک تر شده است. با تعطیلی سالن های ورزشی و عدم استفاده افراد از وسایل نقلیه عمومی ، پیاده روی یا دوچرخه سواری در محل کار ، عادات ورزشی تغییر کرد. با این حال ، برخی از افراد شروع به ورزش در خانه و پیاده روی بیشتر در محله های خود کردند. به طور کلی ، تحقیقات اولیه نشان می دهد که فعالیت بدنی در نتیجه همه گیری به طور قابل توجهی برای اکثر افراد کاهش یافته است. انتظار می رود کاهش فعالیت بدنی باعث شود افراد کمتری در ماه گذشته ورزش کنند ، توصیه های قدرت و فعالیت هوازی را رعایت کنند و روزهای بیشتری از سلامت جسمی یا روانی ضعیف تری در ماه قبل نشان دهند. اندازه گیری شاخص تناسب اندام برای ارزیابی سلامت خود نیز در سال 2020 کاهش می یابد.

بسیاری از خانواده ها به دلیل بیکاری به دلیل همه گیری ، فرصت های محدود برای رفتن به بازارها و گروه های غذایی بزرگ موجود در انبار ، برای یافتن غذای مغذی تلاش کردند. علاوه بر این ، کودکانی که در مدرسه غذای رایگان و با تخفیف دریافت می کردند ، اکنون در خانه نگهداری می شدند و در نتیجه به تغذیه مورد نیاز خود دسترسی نداشتند. با این حال ، منابع غذایی جامعه برای کمک به برآوردن نیازهای غذایی ، از جمله انبار غذا ، مزایای SNAP و مراکز توزیع خصوصی غذا در جامعه ، گسترش یافته است. در هر صورت ، دسترسی عادی به غذا و الگوهای مصرف غذا تحت تأثیر نامطلوب قرار گرفت و احتمالاً باعث شد افراد کمتری تعداد میوه ها و سبزیجات توصیه شده را مصرف کنند.

داده ها همچنین نشان می دهد که استرس ناشی از همه گیری در قالب سفرهای محدود ، منع رفت و آمد ، و عدم تماس فیزیکی با خانواده و دوستان گسترده ، و همچنین ترس از ابتلا به عفونت COVID-19 ، منجر به افزایش افسردگی گزارش شده و مشکلات روحی و روانی. به گواهی بر اضطراب ناشی از همه گیری ، نمونه های مستند خرید وحشت و ذخیره اقلام ضروری خانه بود. شاخص های مربوط به شاخص تناسب اندام که احتمالاً تحت تأثیر اضطراب قرار می گیرند عبارتند از: تعداد روزهای ضعف سلامت روانی گزارش شده در ماه قبل و تعداد ساعات خواب که شرکت کنندگان به طور متوسط ​​هر شب خوابیده اند.

فعالیت بدنی کمتر ، رژیم های لاغرتر و افزایش استرس از عوامل خطرساز افزایش وزن هستند. بنابراین ، انتظار می رود درصد ساکنان شهرهای مبتلا به چاقی یکی از پیامدهای اصلی همه گیری باشد. انتظار می رود افزایش چاقی در کودکان و بزرگسالان نیز مشاهده شود ، زیرا کودکان شخصاً به مدرسه نمی روند ، در نتیجه کلاسهای فعالیت بدنی و برنامه های ورزشی بعد از مدرسه از دست می رود. در عوض ، آنها ساعات کم تحرکی را صرف مطالعه ، بازی های ویدئویی و خیره شدن به صفحه نمایش برای سرگرمی کردند.

پیش بینی تأثیر همه گیری COVID-19 بر رتبه بندی شهرها در شاخص تناسب اندام 2022 دشوار است. در حالی که همه شهرها و ساکنان آنها در سال 2020 همه گیر COVID-19 را تجربه می کنند ، ممکن است تأثیر شاخص های آمادگی ساکنان در همه شهرها یکسان نباشد زیرا نرخ عفونت تغییر می کند و دولت شهرها محدودیت ها و اقدامات ایمنی مختلف را صادر می کند. زمانهای مختلف در طول سال

تجزیه و تحلیل داده های شاخص تناسب اندام 2020 برای گزارش سال آینده به بسیاری از سوالات پاسخ می دهد و مطمئناً دیدن نتایج جالب خواهد بود ، بنابراین با ما همراه باشید! در همین حال ، شاخص تناسب اندام 2021 اکنون در دسترس است ، با داده هایی که شرایطی را که قبل از شروع همه گیری وجود داشت توصیف می کند.

منابع:

نویسندگان:

Jessie Fudge، MD، FACSM، Kaiser Permanente and Terrell W. Zollinger، DrPH، Professor Emeritus، University Indiana

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *