بیان مشکلات و مطالبات مردم از زبان ائمه جمعه کشور


به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، تعدادی از نمایندگان فقه اسلامی به نمایندگی از ائمه جمعه در دیدار رئیس جمهور با ائمه جمعه کشور تشریح کردند. تعدادی از مشکلات کشور و مطالبات مردم و افزایش ظرفیت های دولت برای اطلاع رسانی درباره «سیاست ها و برنامه های دولت».

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نبی موسوی نماینده فقیه خوزستان در دومین روز از اجلاس سراسری ائمه جمعه کشور که امروز سه شنبه چهارم مردادماه برگزار شد به ایراد سخنرانی پرداخت. وی با حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران خطاب به آیت الله رئیسی خواستار تشکیل کارگروه ویژه بررسی عملکرد دولت شد.

وی خواستار اطلاعات بیشتر در خصوص طرح مردمی شد و قاطعیت خود را در اطلاع رسانی برنامه های اجرایی دولت برای برخورد با متخلفان به مردم اعلام کرد.

نماینده ولی فقیه استان خوزستان استفاده از نیروهای شایسته در نهادهای دولتی را ضروری دانست و گفت: امید است این موضوع مورد توجه جدی دولت قرار گیرد.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین مصطفی معظمی نماینده فقیه استان سیستان و بلوچستان نیز از برگزاری نشست مشترک ائمه جمعه شیعه و سنی تشکر کرد و گفت: زمینه را برای تفرقه و عدم آشنایی با یکدیگر ایجاد می کند. مبنای سوء استفاده دشمن و تبلیغات دروغین آنان. هر چه این تعاملات و تفاهم ها بیشتر شود، وحدت و وفاق امت اسلامی بیشتر می شود.

وی با بیان اینکه با برادران اهل سنت ارتباط تجاری دارد، شهادت داد که اهل سنت ایران اسلامی دوستان نظام و پیروان رهبری و دلسوزان نظام اسلامی و مردم هستند.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان در ادامه با بیان اینکه امید مردم و رهبری بزرگ از این دولت مردمی است که کار خود را به خوبی انجام داده است، انتظارات زیادی در این زمینه بیان کرد. وی افزود: هرچند گزارش های خوبی داده می شود اما باید در حوزه زندگی مردم تلاش بیشتری کرد.

وی تصریح کرد: مردم انتظار دارند موفقیت های دولت را در زندگی خود احساس کنند، در صورتی که دولت های گذشته نیز آمار خوبی از وضعیت خود ارائه دهند. اما آنچه مردم در زندگی خود احساس می کردند با آمار ارائه شده متفاوت بود.

امام جمعه زاهدان با بیان اینکه برخی مشکلات مربوط به تحریم ها و دلار نیست، تدبیر و قاطعیت را در اجرای آنها خواند و نمونه آن را طولانی بودن مرز و آسیب های فراوان آن از جمله قاچاق و اینکه از امکانات مرزی بر وی با تشریح عدم استفاده مناسب افزود: مصوبه دولت هنوز در استان ها اجرا نشده، نام سیستان برده نشده است و مردم سیستان از تشنگی رنج می برند. از ظرفیت های موجود در بلوچستان استفاده نمی شود.

در ادامه این نشست حبیب الله شعبانی نماینده ولی فقیه ولایت هامان از زحمات رئیس جمهور و حوزه ۱۳ کشور در عرصه های مختلف در سال گذشته تشکر کرد و گفت: با مشکلات فراوان دست و باردار. برخی از ائمه جماعت گفته اند که مربوط به ساختارهای اقتصاد کشور است، اگر این ساختارها اصلاح نشود توفیقی در کشور حاصل نمی شود. وقتی با یک ساختار دشوار روبرو می شویم، سردبیر صادق و روشن فکر ما هیچ کاری نمی تواند انجام دهد.

وی با بیان اینکه برنامه هفتم توسعه در حال تدوین است، تاکید کرد: با توجه به تجربیات موفق ائمه جمعه در عرصه های مختلف، دولت می تواند از این مداحان مسائل فرهنگی و اجتماعی را بخواهد، از آن به نفع خود استفاده کنید. زیرا امروز ساختار فرهنگی کشور باید به درستی اصلاح شود و همکاری و همفکری همه بخش ها در این زمینه ضروری است.

گفتنی است در دومین روز از گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور، جمعی از ائمه اهل سنت نیز به عنوان مهمان حضور داشتند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید