بر اساس اعداد و ارقام، تنها یک درصد دانش آموزان در کل کشور اعتراض کردند و در ۵۰ مدرسه از ۱۱۰۰۰۰ مدرسه، اعتراض برگزار شد.


فرمانده انتظامی کشور با بیان اینکه ۱۷ مخالف مسلح و ۹۴ منافق را در فساد دستگیر کرده ایم، گفت: اخیرا افراد دیگری به قصد تخریب تنها برای ضرب و شتم و کشتار به خیابان ها آمده اند.

به گزارش تسنیم؛ سردار حسین آشتیری در جلسه ارزیابی وقایع اخیر کشور با اشاره به روند اربعین امسال گفت: برای حج برنامه یک ساله داریم که هر سال فقط ۶۰ هزار نفر از ۱۸ رسمی می گذرد. مرز ها. اما اربعین امسال بعد از دو سال تاخیر ۳.۵ میلیون نفر از ۶ مرز بدون مشکل رفتند و برگشتند و فقط روزانه ۳۰۰ هزار زائر از مرز مهران عبور کردند. این واقعاً یک دستاورد بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران بود و قطعاً این دستاورد به مذاق دشمنان تلخ بود.

وی ادامه داد: به هر حال روز ۲۲ شهریور ماه در جلسه اربعین برای انجام ماموریت به شهرستان شلمچ رفتم که از فوت مرحوم امینی مطلع شدم و در آن زمان تذکرات متعددی دادم از جمله. این موضوع. باید با دقت و به سرعت با آنها برخورد شود، به خانواده و والدین خود احترام بگذارند و در صورت غفلت با آنها برخورد شود. پس از آن به تهران رسیدم و حتی حدود ۲۰ دقیقه شخصاً با پدر مرحوم صحبت کردم.

فرمانده انتظامی کشور با اشاره به این حادثه افزود: آنچه توسط مزدوران ما انجام شد چیزی جز روال عادی و جاری و مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی ایران نبود و اقدام انسانی و انسانی ما چه بود. وظیفه اسلامی خود را به طور کامل انجام داد.

وی درباره نتایج و عواقب این حادثه گفت: پس از اجرای مراسم ترحیم اربعین در روز صفرا، جلساتی که ابتدا تظاهرات بود، شروع شد، اما بلافاصله تبدیل به اغتشاش و آتش زدن و سوزاندن اموال عمومی شد و دستی در آن داشت. . هنجارها، حمله به بانک ها و سوپرمارکت ها و … بیرون کشیده شد و مردمی که از شدت هیجان به خیابان ها ریختند بلافاصله صف های خود را از اغتشاشگران جدا کردند و این هوشمندی و بصیرت مردم واقعا ستودنی است.

سردار آشتیری حفظ جان، مال و ناموس مردم را وظیفه پلیس دانست و تصریح کرد: وقتی کار به هم می خورد نیروهای عملیاتی یعنی نیروی انتظامی، بسیج و بخشی از سپاه پاسداران وارد عمل می شوند. . برای مقابله با شورشیان و تامین امنیت و محکم ایستادن. در عین حال برخی از مسئولان و خودی ها ندانسته و ندانسته، برخی عمدا و برخی عمدا اظهاراتی را مطرح کردند و این سریال تا سخنان حکیمانه رئیس دانشگاه علوم انتظامی و تربیتی پلیس امام حسن مجتبی(ع) ادامه یافت. راه را برای مردم و مسئولان هموار کرد، دوستان را امیدوار کرد و دشمنان را ناامید کرد.

وی با اشاره به سخنرانی امام حسن مجتبی (علیه السلام) در دانشگاه گفت: ایشان در سخنرانی خود که پس از دو سال برای اولین بار در خارج از حسینیه برگزار شد، نکات مهم بسیاری را بیان کردند، تحقیقی بدون درج همین مقام. درباره برخی از خواص که از آنان خواسته اند موضع و سخنان خود را تصحیح کنند که برخی چنین کردند، اما برخی نشدند; وی همچنین حمله به پلیس را یک حمله هدفمند و برنامه ریزی شده توصیف کرد و ضعف پلیس و این حمله را حمله به امنیت کشور خواند. این صحبت ها بسیار جالب بود.

فرمانده نیروی انتظامی کشور درباره جنگ مشترک دشمنان علیه ایران گفت: همانطور که رهبری نیز توضیح دادند، دشمنان از جنگ مشترک سختی علیه ما استفاده کرده اند که اوج آن این حادثه معروف شد. جمهوری اسلامی ایران حوادث زیادی را پشت سر گذاشته است که اوج آن در دهه ۶۰ بود که منافقین روزانه ۱۵۰ نفر را می کشتند، بعث درگیر جنگ با ایران بود و دنیا ما را تحریم کرد، واقعه و این وسوسه. . در واقع این یک اتفاق بی سابقه در تاریخ جمهوری اسلامی بود زیرا بسیار پیچیده بود و دشمن تمام توان خود را در همه ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و رسانه ای به میدان آورد و اتفاقات زیادی در آن افتاد. . . .

وی با اشاره به عملیات رسانه ای دشمن افزود: در این فتنه بزرگترین عملیات رسانه ای علیه کشورمان انجام شد. شبکه بین المللی عربستان به صورت ۲۴ ساعته اخبار پخش می کند و این مثلاً اعلام کرد که در حال حاضر درگیری و تجمع در یک خیابان وجود دارد و ما آن را در صفحه های کلانتری دیدیم. آن خیابان و دیدم خبری نیست. البته در بعضی جاها واقعاً کارهای مجرمانه انجام می دادند، مثلاً در بعضی شهرها مغازه های مردم را سرقت می کردند، ماشین ها را آتش می زدند و به خانه هایی حمله می کردند که احساس می کردند کسی آنجا نیست. اما پلیس تا جایی که امکان دارد با جمعیت برخورد می کند، اما وقتی فردی به قصد درگیری با مردم به خیابان می آید، پلیس در مورد امنیت مردم کوتاهی نمی کند و در صورت لزوم ما آن را می گیریم. یک حرکت قوی

سردار آشتیری ادامه داد: ایجاد سناریو و کشتار نیز از دیگر عوارض این فتنه است. در این مدت هر فردی که به هر دلیلی کشته می شد به رسانه ها گزارش می شد و مقصر آن رژیم بود. یک نفر خودکشی کرده بود، سکته قلبی کرده بود و… بلافاصله سیستم را مقصر می دانست. یا مثلاً یک مورد داشتیم که فیلمی منتشر شد که یک پلیس یک زن را می زند و زن روی زمین می افتد. وقتی فیلم کامل را دیدیم، در آن فیلم، زن ۷ بار به پلیس حمله می کند و قصد درگیری با آنها را دارد، یک بار با چاقوی فرش به آنها حمله می کند و آخرین بار به گونه ای شرم آور فحش می دهد که در نهایت پلیس او را می زند. به زمین پرتاب می کند او می خورد مادر این زن بعد از دستگیری آمد و گفت عمویش بیرون است و به او گفت که برای گرفتن مسکن به تظاهرات بپیوندی، با پلیس درگیر شو و برای گرفتن پناهندگی و مسکن فیلم بگیر. .

وی درباره دستگیرشدگان افزود: ۳۰ میلیون دانش آموز در کشور داریم که طبق اعداد و ارقام فقط یک درصد دانش آموزان معترض بوده اند، ۱۱۰ هزار مدرسه در کشور وجود دارد که فقط ۵۰ مدرسه معترض هستند و ما در نهایت ده ها هزاران نفر از سراسر کشور به خیابان ها آمدند و این را نمی توان با جمعیت ایران و مردمی که در روز سوم مهر به خیابان ها آمدند مقایسه کرد.

فرمانده انتظامی کشور تصریح کرد: بدون شک یک نفر زیاد است اما اخیرا افراد دیگری به قصد ضرب و شتم و کشتار و تخریب به خیابان ها آمده اند. اخیراً ۱۷ مرد مسلح و ۹۴ نفر از افراد مرتبط با سازمان منافقین و خانواده های آنها را دستگیر کردیم و به همین دلیل می گویم که آنها به قصد مبارزه با جمهوری اسلامی آمده اند، اما به یاری خداوند، مردم و… رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و نیروهای مستقر انتظامی و امنیتی نمی توانند کاری انجام دهند