برنامه های غذایی برای زندگی سالم و راهنمای هرم غذایی

پرخوری فرد را مستعد پیری زودرس می کند. غذاهای حاوی پروتئین و فیبر بالا، طیف وسیعی از غلات، سبزیجات و سبزیجات و میوه های تازه باید در رژیم غذایی ما برای زندگی سالم و عاری از بیماری گنجانده شوند. مصرف ۸ تا ۱۰ لیوان آب در روز همچنین سموم ناخواسته را از سیستم دفع می کند و بدن را هیدراته نگه می دارد.

برنامه های غذایی خاصی برای کاهش وزن وجود دارد که متناسب با هر نوع بدن یا ساختار بدنی باشد. رژیم اتکینز یک رژیم غذایی پرچرب و کم کربوهیدرات محبوب است. رژیم غذایی با شاخص گلیسمی که در اصل برای بیماران دیابتی طراحی شده بود، یکی دیگر از رژیم های کاهش وزن برای کسانی است که به دنبال کاهش وزن هستند. رژیم همپتون یک نسخه غذایی بیشتر از رژیم اتکینز است. رژیم غذایی مدیترانه ای اخیراً رواج یافته است. از استفاده از روغن زیتون و غذاهای غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ حمایت می کند. رژیم لاغری سریع همچنین با هدف کاهش وزن اضافی همراه با برنامه های ورزشی است. هدف رژیم سم زدایی سم زدایی بدن با بهبود عملکرد کلیه، کبد و لنف است.

اهرام راهنمای غذایی ابزاری شناخته شده برای آموزش تغذیه هستند. این یک تصویر تصویری از توصیه‌هایی برای انواع و مقادیر مواد غذایی در گروه‌های غذایی مختلف است که برای یک رژیم غذایی سالم روزانه مصرف می‌شوند.

هرم غذایی به صورت بصری میزان توصیه شده روزانه غذاهای غنی از مواد مغذی را توضیح می دهد. همچنین یک رویکرد شخصی به فعالیت بدنی و تغذیه سالم را پیشنهاد می کند. دسترسی به وب سایت مربوط به هرم غذایی اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با عوامل فوق به ما می دهد. شما همچنین می توانید جنسیت، سن و میزان فعالیت بدنی خود را وارد کنید که به موجب آن تخمینی از آنچه روزانه باید از نظر غلات کامل، سبزیجات و میوه ها، شیر یا ماست بخورید را دریافت کنید. و در مورد مصرف گوشت یا حبوبات. همچنین با اهمیت فعالیت بدنی که باید در برنامه روزانه خود اجرا شود، آشنا می شوید. به زودی می توانید یک هرم غذایی مربوط به کودکان را نیز به صورت آنلاین مشاهده کنید.

از لیست برنامه های غذایی ذکر شده در بالا، می توانید برنامه ای را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد. پایبندی به برنامه نیاز به عزم و انگیزه زیادی دارد و برای کسانی که این ویژگی ها را دارند کاهش وزن کار سختی نیست.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر