بررسی کتاب آشپزی Moosewood – یک گیاهخواری که باید داشته باشید

من سالها پیش در خانه یکی از دوستانم با این گوهر کتاب آشپزی آشنا شدم. من دوست دارم مجموعه کتاب های آشپزی مردم را مرور کنم – همیشه حداقل یک یا دو دستور غذا وجود دارد که فقط التماس می کند کشف شود – و به یک کتاب ساده برخورد کردم. جلد در طول سال‌ها از فرسودگی و پارگی کمی پاره شده بود، که همیشه اولین کتابی است که باید به آن دست پیدا کنید – واضح است که دلیلی وجود داشت که دوست من از این کتاب بسیار استفاده کرد.

اسمش “آشپزهای رستوران موس وود در خانه: دستورهای سریع و آسان برای هر روز” بود و از آن زمان تا به حال آن را دارم (البته مجبور شدم خودم بخرم. دوستم حاضر به جدایی از نسخه اش نشد).

اول از همه – و مهمتر از همه – دستور العمل ها کاملاً خوشمزه هستند. همه آنها ریشه در سادگی دارند – مواد اولیه، آماده سازی اولیه. این باعث می شود کتابی بسیار در دسترس باشد، کتابی که یک آشپز مبتدی می تواند به راحتی آن را درک کند. بیشتر دستور العمل ها شامل چند سبزیجات، یک چربی و شاید یک پایه کربوهیدرات است. دستور العملی برای سوپ خامه اسفناج وجود دارد که بسیار ساده و در عین حال منحصر به فرد است. “Tomatican” نیز وجود دارد که با گوجه فرنگی، ذرت و لوبیا لیما درست می شود. من می توانم ادامه دهم، اما نمی خواهم چیزی را خراب کنم.

همه اینها از رستوران سرآشپز Mollie Katzen، Moosewood، در ایتاکا، نیویورک آمده است. این هدیه ای است که او به ما داده است، زیرا بسیاری از سرآشپزها در مورد دستور العمل های خود مخفیانه هستند. این چیزی است که این کتاب آشپزی را بسیار عالی می کند: او می خواهد که شما آشپز بهتری شوید و بیشتر برای خودتان آشپزی کنید.

فراتر از ارزش ذاتی یک کتاب پر از دستور العمل های خوب، این کتاب به خودی خود یک اثر هنری زیبا است. هر صفحه، دستور غذا، و کلمه با دست نوشته شده است. او خودش همه چیز را به تصویر کشیده است. این کمتر شبیه یک ترفند برای پول درآوردن و افزایش تعداد است و بیشتر شبیه یک کار عاشقانه است. هر صفحه متفاوت است، و می توان ساعت ها صرف نگاه کردن به نحوه نمایش متن و تصویر و نحوه بازی و تضاد آنها با یکدیگر کرد.

این کتاب به همه کسانی که به دنبال گسترش افق های آشپزی خود هستند، در عین حال که بانک را متلاشی نمی کنند یا زمان زیادی را در این فرآیند نمی سوزانند، به شدت توصیه می شود. به طور خاص، گیاه‌خواران از این کتاب آشپزی لذت خواهند برد، زیرا راه‌های زیادی برای استفاده از سبزیجات به روش‌های منحصربه‌فرد ارائه می‌دهد و طعم‌ها و بافت‌های جدیدی را به آن‌ها می‌دهد که ممکن است قبلاً فکر می‌کردید امکان‌پذیر نیست. هشدار منصفانه به کسانی که از گوشت رنجیده اند، با این حال، چند دستور العمل وجود دارد که شامل ماهی است. با این حال، به سادگی از این موارد عبور کنید و از همه دانش، نکات مفید و دستور العمل های خوشمزه ای که Moosewood ارائه می دهد لذت ببرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر