برداشت ۴ نمونه از محصولات تولیدی استان اردبیل


به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، هاشم علایی پیش از این در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۸ نمونه و آزمایش از سوی مسئولان انجام شده است. آزمایشگاه های دارای تاییدیه بخش خصوصی

وی با بیان اینکه هدف از نمونه برداری و آزمایش کالاهای تولیدی، انطباق آنها با استانداردها و مقررات ملی است، افزود: در این راستا برنامه عملیاتی پیش بینی شده برای سال جاری در نظر گرفته شده است که میزان اجرا ۲ درصد بوده است.

عمده محصولاتی که نمونه برداری و آزمایش شده اند مواد غذایی، شیمیایی، مصالح ساختمانی، صنعت سلولزی، هنر طلا، مکانیک و فلزات، خودرو و نیروی محرکه، برق و الکترونیک و مدیرکل استاندارد استان اردبیل در حوزه پزشکی هستند. مهندسی ..

وی تصریح کرد: این محصولات در آزمایشگاه های دارای تاییدیه سازمان ملی استاندارد ایران تست می شوند و نتایج برای نظارت بر اجرای استاندارد در سامانه یکپارچه بارگذاری می شود و واحدهای تولیدی نیز می توانند اطلاعاتی از نتایج نمونه برداری ارائه دهند. تست محصولاتشان

علوی افزود: در بازرسی از واحدهای تولیدی بر عملکرد آنها نظارت دقیقی می شود که در نتیجه پروانه استاندارد واحدها در صورت عدم رعایت استانداردهای فنی استاندارد تمدید یا تعلیق و باطل می شود.

وی گفت: در صورت عدم انطباق محصولات تولیدی با استانداردهای ملی ماده ۴۰ قانون استاندارد و تقویت، با واحدهای متخلف برخورد قانونی می شود.

انتهای پیام/۳۷۲۷/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید