برآورد حضور ۵ میلیون زائر ایرانی در مسیر اربعین


سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در حال حاضر در سال ۱۳۸۰ به صورت رسمی در حال انجام است.برنامه مرکز برای ۴۰ سال کنونی چیست؟وی گفت: سه جلسه در ستاد اربعین برگزار و از کمیته های مختلف برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: کمیته امداد و نجات داریم. در حالی که هلال احمر وظیفه مداوای زائران اربعین در عراق را بر عهده دارد، وزارت بهداشت و درمان و اورژانس نیز مسئولیت مداوای بیماران در مرز را بر عهده دارد. سازمان و هلال احمر آن طرف هستند.»

رئیس مرکز پزشکی حج و اوقاف هلال احمر با اشاره به اینکه همکاری تنگاتنگی با وزارت بهداشت داریم، افزود: تخمین می زنیم ۴ تا ۵ میلیون نفر در اربعین به کربلا بروند.

مرشی گفت: از ۱۰ به ۲۵ صفر است که خدمات ارائه می کنیم و خدمات ما به صورت ۲۵ تخت خواهد بود که اگر افزایش نیابد قطعا کاهش نمی یابد.

او گفت: «ما در فاصله معینی بین کربلا و نجف چند درمانگاه داریم. مکان درمانگاه ها در نجف و کربلا مشخص شده است، ضمن اینکه با بیمارستان های عراقی که همراه ما هستند رایزنی شده و تیم های ما در آنجا مستقر خواهند شد.

رئیس مرکز پزشکی حج و اوقاف هلال احمر خاطرنشان کرد: به عنوان مثال هر ساله در بیمارستان الحسین(ع) تیم پزشکی ما متشکل از متخصصان مختلف تشکیل می شود و بخشی از بیمارستان به درمان و خدمات اختصاص می یابد. به زائران ایرانی و عراقی.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید