با وجود تخصیص/ حذف ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بیمه قالیبافان، متخلف به قوه قضائیه معرفی شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از هریس، فرحناز رفیع رئیس مرکز ملی فرش ایران عصر امروز در نشست مشترک با نمایندگان مجلس، فرمانداران و مدیران مناطق قالی بافی اهر و هریس، بر ضرورت ساخت و ساز عمومی تاکید کردند. خانه ها. وی گفت: تصمیم داریم در استان ها و شهرستان ها خانه قالی بافی بسازیم و در صورت علاقه شهرداران احرار و حارث آمادگی ساخت دستگاه های قالی بافی در این شهرها را داریم.

رفیع با اشاره به اینکه آمادگی آموزش قالی بافان در شهرستان های احرار و حارث و بازاریابی قالی بافی را داریم، گفت: اگر خانه خلاق قالی بافی در اهر و هریس ساخته شود بسیاری از مشکلات در قالی بافی قابل حل است. این موضوع حل می‌شود و در قالب پرداخت تسهیلات برای مشاغل خانگی قالی‌بافی که توان مالی داریم، در حال مذاکره برای افزایش سهمیه تسهیلات مشاغل خانگی شهرستان اهر و هریس هستیم.

وی ادامه داد: یکی از امتیازات اهر و حارث در زمینه قالی بافی این است که جوانان در این زمینه تلاش می کنند. تکمیل تولید مواد اولیه فرش در آذربایجان شرقی به ویژه شهرستان اهر باعث افتخار است اما من و استاندار آذربایجان شرقی باید از فعالان فرش و تولیدکنندگان مواد اولیه حمایت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه با وجود اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای بیمه قالیبافان روستایی و عشایری هیچ اقدامی صورت نگرفته و متخلف به مراجع قضایی و قضایی معرفی شده است، خاطرنشان کرد: قالیبافان بدون بیمه نمانند. اگرچه بودجه بیمه فرش ۱۴۰۱ کمتر از حد انتظار بود و خسارات جبران ناپذیری به نظام وارد کرد، اما در حال حاضر در حال رایزنی برای افزایش اعتبار بیمه فرش در لایحه بودجه ۱۴۰۲ هستیم. سازمان حراست می تواند جمعیت زیادی از قالیبافان را تحت پوشش قرار دهد.

رئیس مرکز ملی فرش بافی ایران درباره ثبت ملی فرش چشمه وزن اهر گفت: ثبت ملی فرش چشمه وزن اهر باید بررسی و مستندات برای اعلام نتایج ثبت شود و همچنین فرش آذربایجان شرقی که عبارتند از. در سطح ملی ثبت شده است. اما ثبت نام در سطح بین المللی نیست، ما به آنها کمک می کنیم تا ثبت نام بین المللی کنند.

وی با تاکید بر ضرورت احیای نقوش قالی های قدیمی در منطقه ارسباران گفت: با همت اساتید دانشگاهی، پیشکسوتان و جوانان اهر و آذربایجان شرقی نمایشگاه قالی بافی برپا کنید. زیرا عدم بحث در مورد فرش مشکلی را حل نمی کند.

رفیع با اشاره به اینکه دولت سال ۱۳۹۲ توجه ویژه ای به حوزه قالی بافی در کشور دارد، خاطرنشان کرد: اکنون که رئیس جمهور وارد نمایشگاه فرش شده است، برای بازدید هر رئیس جمهور نمایشگاه فرش برگزار می کنیم. کشور. ساخت به عنوان مثال، ما در سفر مقامات کشورهای عربی، نمایشگاه فرش ابریشم برپا می کنیم و برای رهبران آلمان و سوئد نمایشگاهی از فرش های بافته تشکیل می دهیم، بنابراین آماده برگزاری نمایشگاهی در احرار هستیم. و حارث قالی در سفر روسای جمهور کشورهای خارجی به تهران.

رئیس مرکز ملی فرش ایران از آمادگی خود برای شرکت در جشنواره فرش احرار و هریس خبر داد و گفت: از استانداران انتظار داریم علاوه بر برگزاری جشنواره فرش احرار و فرش هریس کارگروه قالیبافان را ساماندهی کنند و آن را به این جشنواره برگردانند. زندگی احیای این کارگروه می تواند منجر به رفع بسیاری از مشکلات در حوزه قالی بافی شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید