بایدن دو وزیر را به دلیل اظهارنظر درباره «پیروزی اوکراین در جنگ» محکوم کرد.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا به دو وزیر خود درباره اظهارات بیش از حد درباره جنگ اوکراین هشدار داد.

در ماه آوریل، آنتونی بلانکن، وزیر امور خارجه و لوید آستین، وزیر دفاع، در جریان سفر به اوکراین، موضع تندی در مورد موضع رسمی دولت ایالات متحده اتخاذ کردند که بایدن نسبت به آن ابراز نگرانی کرده بود.

آستین در طول این سفر گفت که هدف ایالات متحده نه تنها کمک به اوکراین برای دفاع از خود، بلکه پیروزی در جنگ علیه روسیه است و واشنگتن امیدوار است که روسیه آنقدر ضعیف شود که نیروها را به کشور دیگری بفرستد. حمله نکنید.

در اوکراین، سخنان آستین به طور عمومی توسط بلانکن شنیده شد و به تیتر اخبار تبدیل شد. اما به گفته بایدن، آنها خیلی فراتر رفته بودند.

پس از تماس تلفنی بایدن، دو وزیر آمریکایی با پروازهای جداگانه به برلین، لهستان جنوبی و واشنگتن پرواز کردند. NBC News به نقل از افراد آشنا به محتوای کنفرانس گزارش داد که رئیس جمهور آمریکا ابراز نگرانی کرده است که چنین اظهاراتی باعث افزایش انتظارات غیرواقعی واشنگتن می شود و ایالات متحده در جنگ با روسیه قرار خواهد گرفت.

یک منبع گفت: «بایدن موافق نبود که بلانکن و آستین درباره پیروزی در اوکراین صحبت کنند. او از بیانیه ها خوشش نیامد.

ان‌بی‌سی نیوز به نقل از هفت مقام فعلی و سابق آمریکا و اروپا نوشت که مقامات آمریکایی «عملاً نگران» هستند که روند جنگ در اوکراین غیرقابل پیش‌بینی و قابل دفاع است و برای رئیس‌جمهور اوکراین «گرم» است. بیانیه قوی کاهش عدم عبور از خاک اوکراین برای آشتی با روسیه به طور کلی.

یک مقام آمریکایی به این شبکه گفت: «مانند برخی از اروپایی‌ها، ما آنها را برای رتبه‌بندی تحت فشار قرار نمی‌دهیم». ما هرگز از آنها نمی خواهیم که سرزمینشان را ترک کنند. ما یک طرح جنگی طولانی داریم و مردم آمریکا برای آن آماده هستند و ما حاضریم از کنگره پول بیشتری بخواهیم.»

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید