بازسازی مناطق اقتصادی اقیانوسی/ هرمزگان به پالایشگاه کشور تبدیل می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، احمد مرادی نماینده هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و عضو شورای سیاست گذاری کلان پردیس ساحلی دانشگاه صنعتی امیر کبیر امروز در نشست خبری در این دانشگاه اظهار داشت: یکی از دغدغه های ما در استان همیشه این بوده که با ۵ کیلومتر خط ساحلی و چهار جزیره و ظرفیت دریایی ۵ درصد استان از مناطق مناسب برای اقتصاد دریایی محروم هستیم.

وی افزود: هدف ما همواره این است که دانشکده علوم و فنون دریایی راه اندازی کنیم و زمینه های لازم و کاربردی را داشته باشیم تا جوانان تحصیل کرده بتوانند در آینده در رشته های دانشگاهی خود فعالیت کنند.

«دو رشته‌ای که حول این محور مدنظر داریم، رشته‌های عرشه و رانندگی است که در تهران با رئیس دانشگاه ساحلی دانشگاه داریم و کشور با رئیس‌جمهور دیدار کردند. با توجه به توانمندی ها و استعدادهای دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران، استان آمادگی خود را برای انتقال بخشی از عملیات خود از تهران به بندرعباس اعلام کرده و در تلاش هستیم تا از این دانشگاه در حد توان خود استفاده کنیم. این دانشگاه یک مرکز پشتیبانی مرکز

مرادی ادامه داد: برای سال تحصیلی جدید فرزندان ما باید در انتخاب منطقه خود دقت کافی داشته باشند تا بتوانند منطقه و استان مورد نیاز را بهتر شناسایی و مطالعه کنند، در استان بمانند و به نیازهای دریایی استان پاسخ دهند.

وی با اشاره به صدور مجوزهای لازم از سوی رئیس دانشگاه امیر کبیر گفت: ایجاد پژوهشگاه در دانشگاه و احداث پارک علم و فناوری از جمله اختیاراتی است که دانشگاه امیرکبیر به ما داده است. و باید زیرساخت های لازم را فراهم کنیم و شاهد توسعه این دانشگاه در هرمزگان باشیم.

یکی از اعضای ولسی جرگه هرمزگان از احداث پالایشگاه ۳۰۰ هزار بشکه ای در بندرعباس خبر داد که با ساخت این پالایشگاه هرمزگان به پالایشگاه نفت تبدیل می شود. مرکز کشور.»

به گزارش فارس، دانشگاه دریانوردی سواحل هرمزگان در سال تحصیلی جدید ۶۰ دانشجو در رشته های مهندسی دریایی و مهندسی ماشین آلات دریایی (رانندگی) می پذیرد.

انتهای پیام/ ۸۸۰۵۰
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید