این ۱۶ زن از شهرور در عملیات شرکت می کنند/ آتش نشانان زن کجا مستقر هستند؟


گروه اجتماعی خبرگزاری فارس در دوره گذشته مدیریت شهری خبر از استخدام ۱۶ آتش نشان زن برای اولین بار توسط شهرداری تهران رسید. ثبت نام آغاز شده است. آزمون برگزار شد و تعدادی از داوطلبان پذیرفته شدند. قرار بر این است که این افراد مراحل آموزشی را طی کرده و سپس به استخدام شهرداری تهران درآیند.

در آن زمان مهدی داوری، مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران گفته بود که ابتدا تعداد کمی آتش نشان زن استخدام می کنیم و پس از بررسی مشکلات، در صورت بهبود وضعیت، تعداد بیشتری از بانوان را در سازمان آتش نشانی استخدام خواهیم کرد. شهرداری تهران . . تقسیم بندی در دوره های بعدی

از ماه آینده، آتش نشانان زن در پایتخت برای عملیات آماده می شوند/کار رو به اتمام است

در دوره قبلی مدیریت شهری کار نیمه تمام بود. در دوره فعلی مدیریت شهری این کار انجام شده و پیش بینی می شود از ماه آینده آتش نشانان زن نیز در عملیات حضور داشته باشند.

قدرت الله محمدی رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در خصوص آخرین استخدام آتش نشانان زن به خبرنگار فارس گفت: کار آنها در هفته جاری به اتمام می رسد و آتش نشانان از امروز حدود یک ماه در خدمت هستند.حضور داشته باشید.

یک ایستگاه آتش نشانی جداگانه برای زنان آتش نشان به همراه ایستگاه ۷۷ مرد آتش نشان در ستارخان در نظر گرفته ایم. در مرحله اول، ۱۶ زن آتش نشان جذب شده اند.

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه به این افراد در حین خدمت آموزش های لازم داده می شود، گفت: در حال در نظر گرفتن ایستگاه مجزایی برای بانوان علاوه بر ایستگاه ۷۷ مرد در ستارخان گرفتار شده هستیم.

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری تهران گفت: در مرحله اول ۱۶ آتش نشان زن استخدام شدند و پس از بهبود اوضاع مجدداً استخدام می کنیم.

بر اساس این گزارش، تا امروز آتش نشانان زن در تمرینات و برنامه های نمایشی در تهران حضور داشتند اما پس از این، آتش نشانان زن نیز در عملیات ها حضور خواهند داشت و به حادثه دیدگان کمک خواهند کرد.

پیش از این تعدادی از آتش نشانان داوطلب زن بودند که در عملیات شرکت نکردند/در حادثه پلاسکو، آتش نشانان داوطلب زن حمایت کردند.

تعداد آتش نشانان زن در این دوره کم است، چون کار به صورت خلبانی است و باید مشکلات مشخص شود، آتش نشانان زن پس از آموزش های لازم وارد کار عملیاتی می شوند.

پیش از این چند آتش نشان زن داوطلب بودند که در عملیات شرکت نداشتند اما در حادثه پلاسکو از آتش نشانان زن حمایت شد اما پس از جذب در این مدت، آتش نشانان زن در عملیات شرکت کردند.

بحث جذب آتش نشان زن از دیرباز مطرح بوده است. مراحل قانونی طی شده و مجوزهای لازم اخذ شده است. در مرحله اول ۱۶ زن در سازمان آتش نشانی به کار گرفته شدند چرا که علاوه بر آموزش باید در اجرا نیز پیشرفت داشته باشد.

در حال حاضر سازمان آتش نشانی ۵۲۵۳ عملیات دارد / تعداد نیروهای آتش نشانی باید بیش از ۶۰۰۰ باشد / روزانه حدود ۳۰۰ عملیات (آتش سوزی و حادثه) در پایتخت انجام می شود.

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به کمبود ۱۰۰۰ آتش نشان در شهرداری تهران گفت: سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با کمبود نیرو مواجه است و مراحل جذب نیرو در حال انجام است. بخش دارای ۵۲۵۳ نفر است. نیروهای عملیاتی در حالی که تعداد نیروها باید بیش از ۶۰۰۰ نفر باشد. سازمان آتش نشانی شهرداری تهران روزانه حدود ۳۰۰ عملیات (آتش سوزی و تصادف) در پایتخت انجام می دهد. یکی از مشکلات اصلی سازمان آتش نشانی کمبود نیرو است.

با وجود گسترش ایستگاه، تعداد کمی از پرسنل استخدام شده و تعدادی از پرسنل بازنشسته شده اند.

به گفته یکی از اعضای شورای شهر تهران، با توجه به اینکه در تهران ۱۳۳ ایستگاه آتش نشانی وجود دارد و هر ایستگاه باید به طور میانگین ۴۵ کاربر داشته باشد، در حالی که در حال حاضر هر ایستگاه ۳۱ نفر است و در سال ۱۳۹۴ آتش نشانی ۵۲۳۴ نفر بوده است. پرسنل با ۱۲۰ ایستگاه و در سال ۲۰۱۴ دارای ۵۲۵۳ پرسنل با ۱۳۳ ایستگاه بود. با وجود گسترش ایستگاه، تعداد کمی از پرسنل استخدام شده و تعدادی از پرسنل بازنشسته شده اند.

در ۵ سال آینده تعداد زیادی از آتش نشانان بازنشسته می شوند / لازم است اقدامات لازم برای جایگزینی نیروی جدید انجام شود.

به گفته این عضو شورای شهر تهران، در پنج سال آینده تعداد زیادی از نیروهای آتش نشانی بازنشسته می شوند و به همین دلیل برای جلوگیری از بروز مشکل در روند خدمت رسانی به مردم، جایگزینی آنها ضروری است. گرفته شده اند. قدرت جدید در خدمت مردم نیست. این در حالی است که مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در نامه ای به شهردار تهران (هنچی) خواستار جذب نیرو و تاکید بر کمبود نیرو شده و در آن زمان تنها ۱۱۶ نفر مسئول بودند. پاسخگوی نیازهای سازمان نیست.

سازمان آتش نشانی شهرداری تهران یکی از مناطقی است که حضور بانوان در آن ضروری است

بر اساس این گزارش یکی از اهداف مدیریت شهری ایجاد فضایی برای حضور پر رنگ فعالیت بانوان در سطح شهر است که یکی از حوزه هایی که حضور بانوان در آن ضروری است سازمان آتش نشانی شهرداری تهران است.

هر ثانیه زندگی و مرگ در شغل آتش نشان است / سرعت در عملیات بسیار مهم است

سرعت عمل در عملیات و ماموریت های یک سازمان آتش نشانی مهم است و به همین دلیل آمادگی جسمانی برای نیروهای آتش نشانی بسیار مهم است. هر ثانیه در کار یک آتش نشان زندگی و مرگ است. در این دوره به آتش نشانان زن آموزش داده شد تا در خدمت مشکلی پیش نیاید.

بر اساس این گزارش، برای اولین بار تعدادی از بانوان در عملیات اطفای حریق شرکت می کنند. تمام مراحل انجام شده و ماه آینده این افراد در ایستگاه ستارخان مستقر خواهند شد. اگر نتیجه مثبت باشد، زنان بیشتری جذب آتش نشانی می شوند، پس این ۱۶ آتش نشان زن چه خواهند کرد؟

انتهای پیام/