این تغییرات در پاها می تواند نشانه دیابت باشد


دیابت قاتل خاموش است، کم کم بدن را ضعیف و پوک می کند، مشکل دیابت معمولا در افراد مسن ظاهر می شود، اما امروزه به دلیل سبک زندگی نامناسب و عدم مراقبت، جوانان و کودکان نیز قربانی آن می شوند. دیابت سطح بالای قند خون در بدن است و هنگامی که این اتفاق می افتد بدن شما شروع به نشان دادن علائم دیابت می کند، تغییراتی در پاها در زمانی که سطح قند خون در بدن کنترل نمی شود رخ می دهد. این علائم روی پاهای بدن شما نیز وجود دارد، سپس بلافاصله قند خون خود را چک کنید، تشخیص این بیماری در ابتدا کنترل سریع آن را آسان می کند.

تغییر در پاها می تواند نشانه ای از پیش دیابت و دیابت باشد

احساس سوزش پا پشت این ممکن است مشکل عفونت قارچی، خشکی پوست و جریان خون ضعیف به دلیل دیابت باشد، جریان ضعیف خون اغلب باعث سوختگی قسمت زیرین پا می شود، بنابراین اگر چنین احساس سوزشی در پاهای خود دارید، به پزشک خود مراجعه کنید.

پاهای زخمی – اگر پای شما کبودی یا بریدگی دارد یا آسیب کوچکی به شکل بریدگی یا زخم بزرگ است، باید مراقب باشید، به گفته این کارشناس بهداشت، زمانی که قند خون بالا می رود، سطح باکتری ها شروع به افزایش می کند و وجود دارد. جریان خون کافی به پاها وجود ندارد. به همین دلیل، آنها شروع به عفونت کرده و مانند زخم می شوند.

آیا انسولین برای دیابت نوع ۲ بی خطر است؟

بی حسی در پا – زمانی که سطح قند خون در بدن بیش از حد باشد، رگ‌های بدن شروع به آسیب دیدگی می‌کنند و رگ‌ها ضعیف می‌شوند و احساسات کاهش می‌یابد، به همین دلیل است که بیماران دیابتی اغلب دچار بی‌حسی در پاها می‌شوند و همچنین ممکن است احساس درد و سوزش داشته باشند. .

پاهای متورم – تورم پاها می تواند یکی از علائم رایج دیابت باشد، زمانی که پاهای شما در بیشتر مواقع شروع به ورم می کنند، باید بدانید که ممکن است دیابت داشته باشید و قند خون شما باید فوراً بررسی شود، زیرا سطح قند خون بالا است، بنابراین منبع خون است پارگی در قسمت های مختلف بدن به دلیل ورم پا.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/

رژیم لاغری سریع