اگر اروپا مسیر تعامل و همکاری را انتخاب کند، می تواند انتظار پاسخ مثبت از ایران داشته باشد


معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در دیدار با معاون وزیر امور خارجه لهستان گفت: ایران از نقش سازنده لهستان برای تقویت صلح و ثبات در عرصه بین المللی حمایت می کند.

به گزارش ایرنا، علی باقری معاون سیاسی امور خارجه کشورمان روز یکشنبه میزبان معاون وزیر امور خارجه لهستان بود.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به ظرفیت های سیاسی و اقتصادی لهستان و جایگاه این کشور در اتحادیه اروپا گفت: ایران از نقش سازنده لهستان برای تقویت صلح و ثبات در عرصه بین المللی حمایت می کند. انجام می دهد

باقری با اشاره به نقش ثبات و امنیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه تاکید کرد: اگر اروپا مسیر تعامل و همکاری را در هر زمینه ای انتخاب کند، می تواند انتظار پاسخ مثبت از جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با اشاره به تلاش ایران برای پایان دادن به درگیری‌های مسلحانه در اروپا گفت: منافع کشورهای اروپایی ایجاب می‌کند که گفت‌وگو بیش از هر گزینه دیگری برای حل اختلافات مهم باشد.

پاول یابولینسکی معاون وزیر امور خارجه لهستان نیز در چارچوب این نشست رایزنی سیاسی در خصوص روابط دوجانبه، مسائل منطقه ای و بین المللی از جمله جنگ اوکراین با معاون سیاسی وزارت امور خارجه این کشور گفتگو کرد. در باره بین ایران و لهستان.