اوکراین روابط خود را با سوریه قطع کرد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دولت اوکراین صبح پنجشنبه اعلام کرد که روابط خود را با دولت سوریه به طور کامل قطع کرده است.

ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفته است که در واکنش به تصمیم دمشق برای به رسمیت شناختن جمهوری‌های خودخوانده دونتسک و لوهانسک، روابط خود را با سوریه قطع کرده است.

زلنسکی در پیامی ویدیویی در کانال رسمی تلگرام خود گفت: «دیگر هیچ رابطه ای بین اوکراین و سوریه وجود نخواهد داشت».

یک مقام وزارت خارجه سوریه شامگاه چهارشنبه به سانا گفت: سوریه تصمیم گرفته است استقلال و حاکمیت جمهوری خلق لوهانسک و جمهوری خلق دونتسک را به رسمیت بشناسد.

این مقام سوری گفت: ما در مورد چارچوب هایی برای تقویت روابط با هر دو کشور از جمله برقراری روابط دیپلماتیک بر اساس مقررات تعیین شده به توافق خواهیم رسید.

پیشتر بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دیدار با هیئت مشترک روسیه و جمهوری خودخوانده دونتسک گفته بود که اوکراین توسط تروریست ها و اشغالگران به رهبری آمریکا اداره می شود. (جزئیات بیشتر)

اعضای این هیئت تاکید کردند که خواهان تقویت و بهبود روابط با سوریه در همه زمینه ها هستند. وزیر خارجه دونتسک پیامی به بشار اسد رئیس جمهور این کشور ارسال کرد که با استقبال گرم روبرو شد.

رئیس جمهور سوریه همچنین تاکید کرد که دمشق در تلاش است روابط خود با دونتسک را در سطح سیاسی بهبود بخشد.

بشار اسد ضمن تبریک آزادسازی بیشتر مناطق دنباس، گفت که روسیه و سوریه در حال جنگ با یک دشمن هستند. زیرا طرفی که تروریست ها و نئونازی ها را مدیریت می کند آمریکا است.

انتهای پیام/ص
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید