اولین آمریکایی که واکسن کووید دریافت کرد به تازگی قدرت گرفت.  در اینجا نحوه کسب مالکیت خود است.

اولین آمریکایی که واکسن کووید دریافت کرد به تازگی قدرت گرفت. در اینجا نحوه کسب مالکیت خود است.


دسامبر گذشته ، پرستار ساندرا لیندسی اولین نیویورکی و آمریکایی بود که دوز واکسن COVID-19 را خارج از آزمایش بالینی دریافت کرد. طی 300 روز آینده ، 216 میلیون نفر در ایالات متحده در نبرد برای دفع همه گیری به او ملحق خواهند شد.

او به عنوان مدیر پرستاری مراقبت های ویژه در مرکز پزشکی یهودیان لورت آیلند در Northwell Health ، در هر موج کووید ، از جمله آخرین موردی که توسط نوع دلتا رانده می شود ، در خط مقدم بوده است.

و روز چهارشنبه ، لیندسی ، که دکترا است ، و دو دریافت کننده واکسن دیگر ، واکسن های تقویت کننده خود را دریافت کردند.

دکتر. لیندسی گفت: “من احساس فوق العاده ای دارم. ایستادم. درست مثل این که به دو شلیک اول واکنش نشان دادم.”

در حال حاضر ، مردم در سراسر کشور عکس های بیشتری از واکسن Pfizer-BioNTech دریافت می کنند ، که در حال حاضر تنها واکسن موجود برای دوز سوم است. خریداران واکسن جانسون و جانسون و مدرن باید فعلا منتظر بمانند.

یکی از راهنماهای متعددی که نیویورکی ها باید قبل از رفتن به داروخانه برای یک تزریق اضافی بدانند. اینجا بقیه هستند.

چرا به تقویت کننده نیاز دارم؟

واکسن های کووید در جلوگیری از بیماری های جدی ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ بسیار عالی هستند. و همچنین خطر ابتلا به عفونت را کاهش می دهند. (یادآوری: برای واکسن های Pfizer و Moderna ، ابتدا دو واکسن مجاز بود ، در حالی که Johnson & Johnson با یک دوز واحد ارائه شد.)

اما تحقیقات نشان می دهد که محافظت از واکسن Pfizer – در برابر عفونت و بستری شدن در بیمارستان – ممکن است با گذشت زمان کاهش یابد. اگرچه واکسن mRNA نیز هست ، اما به نظر می رسد که واکسن Moderna در حال حاضر بهتر از داروی Pfizer است.

دکتر می گوید: “من تعجب نخواهم کرد اگر توصیه هایی برای ارتقاء خریداران مدرن نسبت به Pfizer محدودتر باشد.” سلین گوندر ، متخصص بیماریهای عفونی و اپیدمیولوژیست در دانشگاه نیویورک و بیمارستان بلوو ، این هفته جمعه به ساینس گفت.

به نظر می رسد کاهش وزن در افراد مسن ، افراد دارای نقص ایمنی و کارکنان مراقبت های بهداشتی شایع تر است.

کارگران خط مقدم این کاهش اثربخشی واکسن در برابر ابتلا به ویروس را برای حدود شش ماه تجربه می کنند.

نوع دلتا عامل این کاهش فعالیت است ، هرچند تا حدی به دلیل بازگشایی اقتصاد و افزایش مواجهه روزانه.

“ما نگران افزایش احتمالی زمستان هستیم. دکتر لیندسی می گوید: “من و پرستاران بسیار خسته هستیم.” ما متاسفیم که چند نفر را از دست داده ایم. آنها دوستان ما ، همسایگان ما ، همکاران ما ، آمریکایی ها هستند. “

همراه با کاهش طبیعی ایمنی در طول زمان ، این بدان معناست که برخی از ما می توانیم از تقویت کننده استفاده کنیم.

خوب ، چه کسی به تقویت کننده نیاز دارد؟

در حال حاضر ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری واکسیناسیون تقویتی را برای افراد بالای 65 سال ، افراد بالای 50 سال با شرایط بهداشتی که آنها را در معرض بیماری شدید قرار می دهد و بزرگسالانی که در مراکز مراقبت طولانی مدت زندگی می کنند توصیه می کند.

بزرگسالان جوانتر با شرایط قبلی از قبل نیز واجد شرایط هستند ، اگرچه کلمه رسمی CDC این است که افراد در این گروه ها باید بر اساس مواجهه فردی و خطر بیماری جدی تصمیم گیری کنند.

دکتر “این گروه از علامت سوال” دیوید بوخولز ، متخصص مراقبت های اولیه در دانشگاه کلمبیا ، در مورد این جوانان صحبت کرد. “اما اگر سوالی دارید ، می توانید با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود صحبت کنید.”

کارگران خط مقدم در محیط های پرخطر مانند زندان ها ، مدارس و بیمارستان ها و افرادی که در محیط های مشابه زندگی می کنند نیز با همین هشدارها واجد شرایط هستند.

چه زمانی تقویت کننده ها برای سایر واکسن ها در دسترس خواهند بود؟

دریافت کنندگان واکسن های جانسون و جانسون و مدرن باید در حال حاضر محکم بمانند ، حتی اگر در دسترس باشند. CDC گفت که آنها به محض دریافت آژانس های فدرال اطلاعات مورد نیاز خود ، راهنمایی هایی در مورد تقویت کننده های این گروه به اشتراک خواهند گذاشت.

جانسون اند جانسون در اوایل هفته جاری اعلام کرد که در حال به اشتراک گذاشتن این اطلاعات با سازمان غذا و دارو است. شرکت مستقر در نیوجرسی اعلام کرد که متوجه شده است که واکسن دوم می تواند اثر واکسن را از 79 درصد به بیش از 90 درصد برساند و آن را با رقبای مجاز هماهنگ کند.

قرار است یک کمیته مشورتی FDA در 14 و 15 اکتبر برای بررسی عکس های تقویت کننده برای Moderna و Johnson & Johnson دیدار کند. در حال حاضر ، مشخص نیست که آیا خریداران Pfizer مجاز به گرفتن عکس های تقویت کننده از مارک دیگر هستند یا خیر ، اما موسسه ملی بهداشت در حال بررسی این موضوع است.

دکتر NIH می گوید: “NIH در حال حاضر در حال بررسی هر ترکیب احتمالی Pfizer ، Moderna و J&J است (که شما ابتدا آن را انتخاب کردید و کدام را باید به عنوان تقویت کننده استفاده کنید) تا ببینید کدام ترکیب بهتر کار می کند.” Gounder Science روز جمعه گفت “ما باید از اواسط تا اواخر اکتبر اطلاعاتی در مورد همه این رژیم های ترکیب و مسابقه داشته باشیم.”

دکتر. کلوئی تیسدیل ، استادیار اپیدمیولوژی و آمار زیستی در موسسه بهداشت عمومی CUNY.

وی گفت: “اثر واکسن ها همچنان بالا است.” مردم باید حتی بدون تقویت کننده احساس امنیت کنند. “

فرض کنید من در دسترس هستم. چه زمانی باید تقویت کننده مصرف کنم؟

با توجه به CDC ، اگر شش ماه یا بیشتر از دومین عکسبرداری Pfizer خود می گذرد ، خوب است. به خاطر سادگی ، دکتر بوکولز توصیه می کند که شش ماهگی دوز دوم را انتخاب کنید.

تنها استثناء این است که هنگام مصرف دو دوز اول ، سیستم ایمنی بدن شما سرکوب شود – به دلایلی مانند شیمی درمانی یا داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی. در این صورت ، شما واجد شرایط دریافت دوز اضافی واکسن COVID 28 روز پس از واکسیناسیون دوم خود هستید. این از نظر فنی تقویت کننده نیست – بیشتر شبیه یک دوز اضافی است تا افراد دارای نقص ایمنی را با بقیه جمعیت واکسینه شده برابر کند.

همچنین خوب است که همزمان با تزریق واکسن آنفولانزا از تقویت کننده خود استفاده کنید.

خوب ، من در دسترس هستم شش ماه می گذرد. بازگشت به مرکز جاویتس برای عکسبرداری؟

برخی از سایتهای واکسیناسیون انبوه نیویورک ، از جمله مرکز جاویتس ، بسته شده و برخی دیگر کوچک شده اند. بنابراین ، بهترین شرط شما داروخانه محلی ، پزشک مراقبت های اولیه یا کلینیک اجتماعی شما است. شهر نیویورک ، ایالت ها و دولت های فدرال همگی ابزارهای کشف واکسن را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد تولید کننده را فیلتر کنید ، بنابراین می توانید از سایت دارای واکسن Pfizer مطمئن شوید. این شهر همچنین دارای یک تایمر آنلاین مفید است که در آن می توانید برای تعیین وقت قبلی در یکی از مراکز واکسیناسیون شهر ثبت نام کنید.

این شهر مجوز واکسیناسیون را برای معلولان نیویورکی و افراد مسن رایگان ارائه می دهد. می توانید سفری را با شماره 877-VAX-4NYC (879-829-4692) ترتیب دهید. COVID-19 و واکسن یاب آنفلوآنزای شهر همچنین به کاربران اجازه می دهد تا سایتهای واکسن قابل دسترسی را انتخاب کنند. همچنین می توانید با مراجعه به اینترنت یا تماس با خط راهنمایی بالا ، برای قرار ملاقات واکسیناسیون در خانه خود ثبت نام کنید.

در همین حال ، ساکنان نیوجرسی می توانند از واکسن یاب تعیین کننده ایالت خود استفاده کنند یا با شماره تلفن های 1-855-568-0545 تماس بگیرند تا یک برنامه تقویت کننده تزریق کنند.

از نظر عوارض جانبی چه انتظاری می توان داشت؟

در مورد آنچه احتمالاً پس از دوز دوم Pfizer تجربه کرده اید ، دکتر. بوکولز می گوید. او بعد از ضربه دوم و شلیک تقویت کننده ، در بازوی خود احساس درد و کمی خستگی کرد. دکتر. لیندسی همچنین برخی از درد را در محل تزریق گزارش کرد.

من هنوز به اطلاعات بیشتری نیاز دارم.

وزارت بهداشت ایالت نیویورک یک صفحه وب تقویت کننده کامل با اطلاعات و منابع زیادی در مورد عکس های بعدی ایجاد کرده است. CDC همچنین در مورد واجد شرایط بودن جزئیات بیشتری ارائه می دهد و اسلایدها و صورتجلسات کمیته مشورتی اقدامات واکسن به صورت آنلاین در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *