اهمیت زمان – چگونه شانس بارداری خود را افزایش دهیم – شرکای سلامت زنان | ارائه دهندگان سلامت زنان در کانزاس سیتی، شرکای سلامت زنان


اهمیت زمان – چگونه شانس بارداری را افزایش دهیم

۱۳ سپتامبر ۲۰۲۱

برنامه بارداریسوال: اگر می خواهید باردار شوید بهترین زمان برای رابطه جنسی چه زمانی است؟

اگر مانند اکثر زنان هستید، احتمالاً پاسخ داده اید: “زمانی که تخمک گذاری می کنید…” این تا حدودی درست است – با این حال، داشتن رابطه جنسی برای چند روز قبل از تخمک گذاری مورد انتظار بهتر است. این دلیل است:

تخمک گذاری و باروری – آن پنجره باریک را تا حد امکان باز کنید

تخمک گذاری نقطه ای در چرخه قاعدگی است که تخمک به طور کامل بالغ شده و در لوله فالوپ آزاد می شود. این لحظه جادویی در زمان های مختلف برای هر زن رخ می دهد. متوسط ​​چرخه قاعدگی بین ۲۸ تا ۳۲ روز طول می کشد. این بازه زمانی از روز اول یک سیکل قاعدگی تا روز اول سیکل بعدی محاسبه می شود. معمولاً زنان بین روزهای ۱۱ تا ۲۱ سیکل تخمک گذاری می کنند.

برای محدود کردن این موضوع، همیشه ایده خوبی است که قاعدگی خود را هر بار پیگیری کنید. در قدیم از زنان می خواستیم دمای بدن خود را در حالت بیداری با یک دماسنج پایه (که دمای بدن را با افزایش های کوچک اندازه گیری می کند) کنترل کنند. دمای بدن بالا می تواند نشان دهنده تخمک گذاری باشد. با این حال، این روزها، ما می گوییم آنلاین شوید و یک برنامه ردیابی تخمک گذاری و باروری دانلود کنید، مانند تابش می کند، که بر اساس اطلاعاتی که در مورد چرخه قاعدگی، دما و شرایط دهانه رحم وارد می کنید، بارورترین پنجره های شما را پیش بینی می کند.

هنگامی که سیکل خود را کنترل کردید، می توانید زمان بندی مناسب برای مقاربت را شروع کنید.

افزایش شانس باردار شدن با داشتن رابطه جنسی قبل از شما تخمک گذاری می کنید

نکته اینجاست: اسپرم می تواند بین دو تا پنج روز بعد از مقاربت در بدن شما زندگی کند. تخم(های) بالغ و تازه شما فقط ۱۲ تا ۲۴ ساعت زنده می مانند. بنابراین، هر چه تعداد اسپرم های بیشتری در محل قرار گیرند – برای آمادگی برای مسابقه برای رسیدن به تخمک – شانس شما برای باردار شدن بیشتر است.

اگر می‌خواهید به‌طور طبیعی باردار شوید، بهترین گزینه این است که عادت ماهانه خود را برای چند ماه پیگیری کنید تا بتوانید ایده بهتری از روز تخمک گذاری خود داشته باشید. در مرحله بعد، زمان تماس های جنسی خود را به گونه ای تنظیم کنید که حدود پنج روز قبل از رها شدن تخمک رخ دهد و سپس چندین بار تا زمانی که مطمئن شوید که واقعاً تخمک گذاری کرده اید.

متخصصان باروری معمولاً توصیه می کنند که نیمی از مردان تنها هر دو روز یک بار در این مدت انزال کنند تا تعداد و تحرک اسپرم افزایش یابد. رابطه جنسی مکرر به این معنی است که اسپرم کمتری در مایع منی وجود دارد، بنابراین داشتن مقاربت یک روزه – به جای چند بار ممکن – ممکن است شانس شما را افزایش دهد.

موارد دیگری که می تواند احتمال بارداری را افزایش دهد عبارتند از:

  • خوب بخور. هر چه بدن شما سالم تر باشد، آمادگی بیشتری برای بارداری دارد – بنابراین داشتن یک رژیم غذایی سالم همیشه ایده خوبی است. مطالعات فزاینده نیز آفت کش های رایج را با آفت کش ها مرتبط کرده است مواد شیمیایی خانگی برای درمان ناباروریبنابراین توصیه می کنیم تا حد امکان از یک رژیم غذایی ارگانیک و بدون آفت کش/هورمون استفاده کنید و غذاهای بسته بندی شده، کنسرو شده و فرآوری شده را به حداقل برسانید.
  • من به طور منظم ورزش می کنم. به طور مطلوب، شما باید حدود ۳۰ دقیقه در روز، حداقل سه تا چهار بار در هفته ورزش کنید. این را در نظر داشته باشید بر– می تواند ورزش کند تخفیف نرخ باروری اگر ورزشکار هستید یا تمرینات ورزشی سخت تری دارید، در حین تلاش برای باردار شدن و در طول بارداری، آن را به سطح متوسط ​​برگردانید.
  • با یک متخصص زنان و زایمان وقت ملاقات بگیرید. اگر آماده باردار شدن هستید، مهم است که باردار شوید برنامه امتحانات سالانه خود را زیر نظر داشته باشید برای اطمینان از سالم بودن اندام های تناسلی و درمان هر گونه مشکل یا علائمی که ممکن است نشان دهنده مشکل باروری باشد.

زنگ زدن شرکای سلامت زنان درباره بارداری و بارداری بیشتر بیاموزید و با تیمی از پزشکان و ماماها که مشتاق کمک به شما در دستیابی به سلامت و رفاه بهینه هستند، رابطه برقرار کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/

رژیم لاغری سریع