اهدای جایزه هفتمین کنفرانس سالانه حقوق بشر اسلامی به شیرین ابوعقیل و دکتر ماندلا


به گزارش خبرنگار قوه قضائیه خبرگزاری فارس ، کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران و دبیر کمیته حقوق بشر صبح امروز با گرامیداشت روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی در وی در این مراسم گفت: روز تصویب اعلامیه حقوق بشر اسلامی به ابتکار جمهوری اسلامی ایران، روز حمایت از حقوق بشر در جهان اسلام نامیده شده است.

وی با تاکید بر اینکه اعلامیه حقوق بشر اسلامی به دنبال توسعه و بیان ارزش های والای انسانی است، گفت: غرب همواره تلاش کرده ارزش های دیگر کشورها از جمله کشورهای اسلامی را نادیده بگیرد و ارزش های آزادی خواهانه خود را بر جوامع دیگر تحمیل کرده است. .

رئیس ستاد مرکزی حقوق بشر ایران افزود: رعایت حقوق بشر یکی از مهم ترین چالش های حقوق بشر در دنیای امروز است. امروزه بیش از هر زمان دیگری کرامت انسانی پایمال شده، سلطه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، جنگ، محدودیت ها، تخریب ها و تهدیدهای زیست محیطی و فقر از جمله عرصه هایی است که آرامش جهان را رقم زده است.

غریب آبادی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: جامعه در مسیر تحقق صلح و عدالت با چالش های زیادی مواجه است و گفت: عقلانیت، عدالت و روحیه. مهمترین رکن زندگی بشر رسیدن به صلح پایدار است و حقوق بشر اسلامی نیز بر این نکته تاکید داشته است.

دبیر ستاد حقوق بشر وزارت دادگستری با اشاره به هفتمین دوره جایزه بین المللی حقوق بشر اسلامی گفت: امسال ۳۵ نامزد از ۲۲ کشور جهان به کمیته اعطا کننده معرفی شده اند. عقیله به دلیل اقدامات صریح خود در برابر جنایات و به عنوان پیشگام موج جدید علیه آپارتاید رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم فلسطین، عضو مجلس قانونگذاری رژیم صهیونیستی و مجلس قانونگذاری آفریقای جنوبی است. ماندلا. انتخاب شد. برنده هفتمین جایزه حقوق بشر و کرامت انسانی.

وی افزود: در این مدت در عرصه توسعه و بیان حقوق بشر اسلامی به آیت الله العظمی جوادی آملی و همچنین شهید سید خدایی که در جنگ با گروه های تروریستی و در عملیات های تروریستی به شهادت رسید، جوایزی اهدا شد. ، تحلیل و افتخار خواهد بود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید