امیر عبداللهیان حمله به فرودگاه دمشق را محکوم کرد


به گزارش خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از تهاجم رژیم صهیونیستی به فرودگاه دمشق، «فیصل المقداد» وزیر امور خارجه اسرائیل جمهوری عربی سوریه را به شدت محکوم کرد و تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران ایران همیشه در کنار دولت و ملت سوریه خواهد بود.»

وی گفت: «تداوم حملات رژیم اشغالگر اسرائیل به زیرساخت‌های سوریه، از جمله فرودگاه‌ها، بنادر و دیگر تأسیسات حیاتی، نه تنها نقض آشکار حاکمیت ملی و تمامیت ارضی سوریه است.» این همچنین برخلاف تمام قوانین و هنجارهای بین‌المللی است. و اصول.” این انسان است.

امیر عبداللهیان سکوت غیرقابل قبول کشورها و جامعه جهانی، مجامع منطقه ای و بین المللی را محکوم کرد و آن را شرم آور خواند.

فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه در این گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از حمایت جمهوری اسلامی ایران، بر ادامه مقاومت مردم سوریه در برابر اشغالگری و تجاوزات رژیم صهیونیستی، ضعف صهیونیست ها تاکید کرد. رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد صلح و ثبات در منطقه است تا بر بی ثباتی و شکنندگی خود سرپوش بگذارد.

وزیر امور خارجه سوریه افزود: هدف حمله اسرائیل تقویت گروه های تروریستی باقی مانده در سوریه از جمله داعش و جبهه النصره است و بدون شک آنها به جایی نخواهند رسید.

وی در پایان تاکید کرد که چنین تجاوزی عزم مردم و دولت سوریه را در برابر اشغالگری و تروریسم تقویت می کند.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای با بیان اینکه روسیه نیز به این حمله واکنش نشان داده است، گفت: «ما باید حمایت خود را از سوریه مجدداً تأیید کنیم. ادامه بمباران‌های زمینی خلاف عرف است.» این بخشی جدایی ناپذیر از حقوق بین الملل است و کاملاً قابل قبول نیست.»

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید