الگوی برنامه غذایی با کالری متغیر

برنامه غذایی با تغییر کالری به نظر روشی پیچیده برای غذا خوردن است، اما در این مقاله من توضیح می‌دهم که تغییر کالری چیست، چگونه و چرا انجام می‌شود و یک برنامه غذایی معمولی برای تغییر کالری ارائه می‌دهم. تغییر کالری یک فرآیند ساده است که در آن شما کالری دریافتی خود را با خوردن غذاهای مختلف در گروه های بسیار خاص تغییر داده و تغییر می دهید. یک مثال می تواند خوردن ۱۰۰۰ کالری در یک روز و سپس ۱۴۰۰ کالری در روز بعد و سپس بازگشت به ۱۱۰۰ کالری و سپس دوباره به ۱۶۰۰ کالری باشد.

این یک مثال بسیار گسترده از تغییر کالری خواهد بود. وقتی کالری را تغییر می‌دهید، اتفاقی که می‌افتد این است که متابولیسم بدن شما باید سخت‌تر از حد معمول کار کند، زیرا نمی‌داند با چه سرعتی کالری می‌سوزاند، بنابراین اساساً سرعت آن بالا می‌رود. یک قیاس خوب با این امر عضله سازی خواهد بود. وقتی وزنه می زنید، باید وزنه هایی را بلند کنید که یا بیشتر یا متفاوت از وزن قبلی هستند. اگر دلیلی برای رشد عضلات وجود ندارد. برای اینکه ماهیچه ها رشد کنند، همیشه آنها را تحریک می کنید و تعادل آنها را حفظ می کنید. این همان روشی است که تبدیل کالری انجام می شود. اگر به درستی انجام شود، می تواند متابولیسم شما را افزایش دهد و در نتیجه کالری و چربی بیشتری از حد معمول بسوزانید.

برخی از قوانینی که هنگام پیروی از یک برنامه غذایی تبدیل کالری باید رعایت شود:

  1. قانون ۸۰ درصد: تا زمانی که سیر نشده اید غذا نخورید. با گذشت زمان متوجه خواهید شد که چه شکلی است اما فقط تا زمانی که ۸۰ درصد سیر شوید غذا می خورید.
  2. ۴-۵ وعده غذایی بخورید: به جای ۳ وعده غذایی بزرگتر، ۵-۶ وعده غذایی کوچکتر بخورید.
  3. آب: مقدار زیادی آب بنوشید. نیمی از وزن خود را بر حسب اونس هدف بگیرید.

نمونه برنامه غذایی:

روز ۱:

ساعت ۱۰ صبح ۱ سیب، برش خورده ۱/۲ فنجان بادام هندی بوداده بدون نمک ۱/۲ فنجان پنیر کوتیج بدون چربی

ساعت ۱:۳۰ بعد از ظهر ۱/۴ پوند رست بیف ۱ قوطی تن ماهی مخلوط با مقداری سس مایونز و کلم بروکلی/ کدو سبز/ کدو حلوایی رژیم غذایی ریشه کن

۵:۳۰ بعد از ظهر فیله پرتقال کبابی با فلفل، لیمو و جعفری ۱/۴ فنجان گردو بدون نمک

۸:۳۰ بعد از ظهر ۱۰ عدد بچه میگو با سس کوکتل و لیمو ۴ تکه پنیر چدار انگلیسی ۱/۴ فنجان لوبیا چیتی

روز دوم:

ساعت ۱۰ صبح ساندویچ رست بیف: ۲ تکه بلغور جو دوسر، ۱ برش رست بیف خانگی (حداکثر ۳ اونس)، گوجه فرنگی، کاهوی یخ، پیاز سفید شیرین، ۱ قاشق غذاخوری سس مایونز کم چرب، ۱ ​​ریشه رژیمی در هر زمانی در طول روز به جز شب. .

برای بقیه وعده های غذایی خود در ساعت های ۱:۳۰، ۵:۳۰ و ۸:۳۰ فقط میوه می خورید. شما می توانید هر چقدر که می خواهید بخورید، اما فقط تا زمانی که گرسنه نشده اید بخورید، نه تا زمانی که سیر شوید! این خیلی اهمیت دارد. شما باید آهسته‌تر غذا بخورید تا بدنتان وقت داشته باشد که به شما بگوید چه زمانی سیر است.

شما مجاز به خوردن گلابی، سیب، توت فرنگی، پرتقال و هلو هستید

شما می توانید فقط یک میوه بخورید یا می توانید همه آنها را ترکیب کنید. اما، مطمئن شوید که آن را مخلوط کنید. فقط یکی از آنها را برای سه وعده غذایی بعدی خود نخورید.

این ممکن است عجیب به نظر برسد اما بخشی از برنامه تغییر کالری است. این سیستم مبتنی بر یک فناوری رژیم غذایی کاملاً ثابت و بسیار مؤثر است که اثربخشی آن ثابت شده است. امیدواریم توضیحات بالا را بخوانید تا بیشتر بدانید.

روز ۳

ساعت ۱۰ صبح ۶ برش بیکن دودی (کرپ کبابی) ۲ املت با سیر و شیر بدون چربی

ساعت ۱ بعد از ظهر سالاد “بزرگ” – کاهو آیسبرگ، سبزیجات مخلوط، گوجه فرنگی، پیاز شیرین خلال شده، فلفل قرمز خلال شده، کدو سبز خرد شده، گوشت خوک کبابی خرد شده، ۱ اونس سینه مرغ بدون استخوان، وینگرت سبک.

ساعت ۵ بعدازظهر یک نفر می تواند رژیم غذایی ۶ اونس کنسرو ماهی تن آلباکور ۶ اونس قوطی تن آلباکور ۲ قاشق غذاخوری. سس مایونز ۳ تکه گوشت گاو کبابی متوسط

ساعت ۸:۳۰ برش های تخم مرغ آب پز پاسترامی

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر