المشاط: آتش سوزی در یمن تقریباً پایان یافته است


به گزارش خبرگزاری فارس، «مهدی المشحات» رئیس شورای عالی سیاسی یمن شامگاه شنبه از لغو پروازهای ائتلاف سعودی – اماراتی به یمن به شدت انتقاد کرد.

خبرگزاری رسمی یمن (سبا) به نقل از المشتاق اعلام کرد که لغو مکرر پروازهای ائتلاف سعودی از فرودگاه صنعا باعث آتش سوزی شده است.

وی افزود: لغو مکرر پروازها باعث رد صلاحیت آتش نشانان نیز می شود. مقامات یمن با عبدالوهاب الدار وزیر حمل و نقل دیدار کردند و بر لزوم باز شدن جاده ها در تعز و سایر استان ها تاکید کردند.

در این دیدار همچنین درباره قتل، سرقت و تجاوز به مسافران توسط ائتلاف تروریستی سعودی بحث و تبادل نظر شد. آلدار همچنین گفت: بازگشایی بزرگراه ها باعث شادی مردم و کاهش رنج مردم می شود.

محمد عبدالسلام، سخنگوی جنبش انصارالله یمن و رئیس تیم مذاکره کننده صنعا روز پنجشنبه با صدور بیانیه ای خواستار تمدید آتش بس در یمن شد.

محمد عبدالسلام گفت: پس از گفتگوهای طولانی با سازمان ملل و سایر احزاب و پس از ارسال پیام سازمان ملل به رئیس شورای عالی سیاسی. [یمن]”تمدید آتش بس به دلایل بشردوستانه ممکن شد” (جزئیات بیشتر).

عربستان سعودی با مشارکت امارات متحده عربی و چند کشور عربی و با حمایت آمریکا، غرب و رژیم صهیونیستی در آوریل ۲۰۱۵ جنگی تمام عیار را علیه مردم یمن آغاز کرد اما هنوز این جنگ را انجام نداده است. به اهداف خود دست یافت.

انتهای پیام/.
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید