اقلام به دست آمده از خانه ترامپ شامل بیش از ۱۱۰۰۰ سند و عکس است


به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، اسناد دادگاهی که به تازگی منتشر شده نشان می دهد اف بی آی بیش از ۱۱ هزار سند و عکس دولتی را در جریان بازرسی چند هفته پیش از اقامتگاه دونالد ترامپ در فلوریدا کشف کرده است.

به گزارش رویترز، آلن کانن قاضی دادگاه منطقه با انتشار این اسناد موافقت کرد. این اسناد اطلاعات بیشتری در مورد ۳۳ جعبه پیدا شده در عمارت ترامپ ارائه می دهد.

اسناد جدید نشان می دهد که اسنادی که برچسب محرمانه داشتند گاهی با موارد دیگری مانند کتاب، مجلات و بریده روزنامه ها مخلوط می شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، محاسبات رسانه ها نشان می دهد که از ۱۱ هزار سند و عکس دولتی، ۱۸ مورد در رده “فوق سری”، ۵۴ مورد “محرمانه” و ۳۱ مورد در طبقه بندی “محرمانه” قرار گرفته اند.

“فوق سری” بالاترین سطح طبقه بندی است و برای حساس ترین اسناد دولتی استفاده می شود. رویترز نوشت: همچنین ۹۰ پوشه خالی وجود داشت که ۴۸ مورد از آنها با برچسب “طبقه بندی شده” بودند.

مشخص نیست چرا این پوشه ها خالی هستند و آیا برخی از اسناد وجود ندارد یا خیر.

چند هفته پیش، بازرسان فدرال پس از ورود به کاخ ترامپ و جستجوی چند ساعته، هزاران سند محرمانه را که او هنگام خروج از کاخ سفید با خود آورده بود، کشف و ضبط کردند.

ترامپ در واکنش به این حمله در بیانیه ای گفت: این نوع حمله فقط در بانک ها و کشورهای جهان سوم امکان پذیر است. متأسفانه، آمریکا اکنون یکی از آن کشورهایی است که در مقیاسی فاسد شده است که تا به حال دیده نشده است.»

نیویورک تایمز سپس گزارش داد که حداقل یکی از وکلای رئیس جمهور سابق بیانیه ای را در ماه ژوئن امضا کرده است مبنی بر اینکه تمام اسناد طبقه بندی شده در کاخ ترامپ به دولت بازگردانده شده است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید