اقدامات “فوق العاده” ارتش آمریکا برای سفر پلوسی به تایوان


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع آمریکا در نظر دارد به منظور حمایت از سفر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، حضور و تحرکات خود را در منطقه هند و اقیانوسیه افزایش دهد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد که به گفته مقامات آمریکایی، در صورت تایید سفر پلوسی به تایوان، ارتش آمریکا تحرکات نیروها و تجهیزات خود را در منطقه هند و اقیانوس آرام (آب های اطراف چین) افزایش خواهد داد.

به گزارش آسوشیتدپرس، مقامات پنتاگون جزئیات بیشتری ارائه نکردند، اما گفتند که احتمالاً جت‌های جنگنده، کشتی‌ها، تجهیزات جاسوسی و سایر سیستم‌های نظامی را برای امنیت پرواز پلوسی و حضور وی در تایوان فراهم خواهند کرد.

مقامات پنتاگون به این خبرگزاری گفته اند که هر سفر مقامات ارشد آمریکایی مستلزم تدابیر امنیتی ویژه است، اما اقدامات انجام شده برای سفر رئیس مجلس نمایندگان به تایوان غیرعادی است.

دیروز (چهارشنبه) رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایالات متحده، مارک مایلی، گفت که زمان صحبت در مورد سفر پلوسی به تایوان فرا نرسیده است، اما اگر تصمیمی در مورد سفر پلوسی یا هر شخص دیگری گرفته شود و آنها تصمیم بگیرند. ارتش درخواست حمایت کنید، ما همه کارها را انجام خواهیم داد. ما این کار را برای اطمینان از امنیت آنها انجام خواهیم داد.”

روزنامه «ساوت چاینا مورنینگ پست» نیز صبح امروز (پنجشنبه) با اشاره به یک گروه تحلیل منطقه ای از حرکت ناوگان نیروی دریایی آمریکا در شرق آسیا به سمت تایوان خبر داد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید