افزایش ۶ برابری خودرو در ۱۰ سال گذشته


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان فراه از افزایش شش برابری خودرو در کشور در یک دهه گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار محمدباقر سلیمی در مورد رعایت نظم و رهنمودهای اجتماعی گفت: پولیس راهنمایی و رانندگی یکی از واحدهای مهم ولایت فراه است که با مردم و داخل شهر ارتباط زیادی دارد و پلیس راهنمایی و رانندگی تحت نظر است. اقتدار حضور آنها در روستاها. و جاده ها حضور چشمگیری دارد. در قانون تشکیل پلیس، چهار وظیفه اصلی پلیس راهنمایی و رانندگی شامل اجرای مقررات راهنمایی و رانندگی، نظارت بر مقررات حمل و نقل، حفاظت از حریم راه ها و مبارزه با حوادث و حوادث رانندگی است. پلیس راهنمایی و رانندگی نیز به عنوان یک واحد نظارتی در تنظیم حمل و نقل ایفای نقش می کند و وظیفه اصلی پلیس راهنمایی و رانندگی مدیریت ترافیک و حمل و نقل است.

وی با بیان اینکه طی ده سال گذشته تعداد خودروها در کشور ۶ برابر شده است گفت: ۱۲ برابر موتورسیکلت و ۳.۵ تا ۴ برابر موتورسیکلت در کشور داریم افزایش داشته است. وسایل نقلیه در حال حاضر بیش از ۳۶ میلیون دستگاه خودرو در کشور تردد می کنند که از این تعداد ۲۴ میلیون خودرو و ۱۲ میلیون دستگاه موتورسیکلت است.

رئیس پلیس راهور فرجا نیز تصریح کرد: حمل و نقل زیرساخت توسعه است و در کنار مزایای فراوان با آلودگی های زیست محیطی، آلودگی صوتی، مصرف بالای سوخت، تراکم ترافیک، حوادث رانندگی و بسیاری مشکلات دیگر مواجه است. تصادفات همچنین در ادامه …

وی با بیان اینکه سال گذشته ۶.۴ میلیارد تصادف رانندگی در جاده های کشور به ثبت رسیده است، گفت: متاسفانه در سال گذشته ۱۶ هزار و ۸۰۰ نفر بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.

رئیس پلیس راهور فرجا گفت: متاسفانه در ۲۰ سال گذشته ۴۳۱ هزار و ۶۹ نفر در تصادفات رانندگی کشته شده اند و به طور متوسط ​​سالانه ۲۰ هزار و ۵۲۷ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست می دهند که به همین دلیل جان باخت. زندگی خود. امسال

سلیمی با اشاره به اینکه در ۲۰ سال گذشته پنج میلیون و ۹۵۸ هزار نفر در تصادفات رانندگی مجروح شده اند، گفت: به طور متوسط ​​سالانه ۲۸۳ هزار نفر در تصادفات رانندگی مجروح می شوند که بر اساس اعداد و ارقام ۱۰ تا ۱۵ درصد مجروح می شوند. طناب نخاعی در تصادفات رانندگی قطع یا قطع می شود.

وی ادامه داد: بر اساس اعداد سازمان جهانی بهداشت که بر اساس شاخص حضور ۱۰ هزار وسیله نقلیه، ۳.۲ مرگ در اروپا، ۸ تا ۹ مرگ در آسیا و ۵.۴ مرگ در آن در ایران ایجاد شده است. . ایران پایین تر از متوسط ​​است، آسیا زیر متوسط ​​است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان دفرا عامل انسانی را برای حل حوادث ترافیکی و تقویت نظم ترافیکی مهم خواند و گفت: آموزش، مهندسی ترافیک، نیروی انتظامی سه اصل و رکن مثلث ترافیکی و از عوامل موفقیت پروژه های ترافیکی هستند. .

وی همچنین به تعداد تصادفات رانندگی در ۳۰ کیلومتری شهرها اشاره کرد و گفت: بر اساس اعداد و ارقام ۶۰ درصد تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می دهد، بنابراین رانندگان می توانند با رعایت قوانین و توجه به رانندگی، ترافیک را کاهش دهیم. حوادث در این مناطق ۳۰ کیلومتر..

سلیمی ادامه داد: همچنین ۷۰ درصد کشته شدگان تصادفات موتورسیکلت بر اثر ضربه به سر جان خود را از دست می دهند، بنابراین رانندگان موتورسیکلت می توانند در بیش از ۸۵ درصد از تردد در این محدوده از کلاه ایمنی استفاده کنند کاهش حوادث.

وی همچنین به دلایل گیر افتادن خودروها اشاره کرد و گفت: دلیل افزایش خودروها در جاده ها خستگی و بی خوابی است و در صورت خستگی جان خود را نجات داده و از تصادفات رانندگی در جاده ها بکاهد. و برای خوابیدن در محل های استراحت کنار جاده توقف کنند. همچنین بیشترین علت تصادفات رانندگی سرعت غیرمجاز، رانندگی بیش از حد و رانندگی در سمت چپ است.