افزایش ۲۴ درصدی بودجه آبیک/ برخی مدیران قدیم و جدید شهری در حال تغییر هستند


به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، حمید فتحی پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران شهرستان آبیک که در سالن جلسات استانداری این استان برگزار شد، با بیان اینکه شش ماهگی خود را به پایان رسانده است، اظهار داشت: خدمات در این شهر اقدامات و فعالیت ها شرح داده شده است. راه آهن ابک – قشلاق – کمال آباد و با اشاره به اتمام پروژه پل گفت: قرارداد این پروژه در سال ۹۳ منعقد و پس از هفت سال و با حضور من در بهمن ماه لغو شد. سال گذشته در شهرستان آبق به دنبال این پروژه که حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد در شورای تامین در دستور کار قرار گرفت و مسائل قضایی و حتی مدیرکل راه آهن شمال حل شد. توافقی با هر دو کشور انجام شد.

وی با اشاره به اجرای فازهای احداث پروژه مرزی و در دو شفت افزود: تا ۲۴ مردادماه پیشرفت فیزیکی این پروژه به ۸۵ درصد می رسد که هر هفته مدیرکل منطقه شمال دو کشور راه‌آهن‌ها از شهر دوات بازدید کرده و در این پروژه شرکت خواهند کرد، در حالی که پل روگذر راه‌آهن شهر. خاک علی در هفته دولت وارد عمل می شود، فقط آسفالت و نگهداری آن باقی مانده است.

فرماندار شهرستان ابک بر تکمیل پروژه خط انتقال آب شهرستان ابک و تداوم شیرین سازی میوه های مردم با این آب تاکید کرد.خیلی زیاد در کشور آب بر اساس سهمیه محاسبه و تخصیص می یابد و مشکلات در این آب بیشتر نمی شود.

واگذاری زمین فاز دوم طرح ملی مسکن

وی با بیان اینکه وضعیت بیمارستان دولتی شهدا خیلی خوب نیست، گفت: دو جلسه با مفسدان برای ساخت پروژه تکمیلی این بیمارستان برگزار شد و با برخی دیگر از مسئولان نیز رایزنی خواهم کرد که به طور جدی در دستور کار قرار دارد. کارهای خوبی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به آغاز پروژه ملی مسکن در شهرستان ایبک گفت: مقدمات ساخت ۲۴۰ واحد در حال انجام است، نقشه ها تهیه شده و از قبل مجوز گرفته شده است و حدود ۴۰۰ نفر اولین وجه را دریافت کرده اند. ۶۰۰۰ متر مربع زمین برای فاز دوم پروژه ملی مسکن آماده شده است که سهم شهرداری به ۵۰۰ واحد می رسد. پیرو مصوبه و پس از تصویب و پیش بینی بودجه در شهرستان آبق نیز پیگیری و اجرا می شود.

متولیان بودجه امسال شهرستان آبیک با پذیرش تخصیص ۸۱ میلیارد تومانی و افزایش ۲۴ درصدی بودجه نسبت به سال گذشته خاطرنشان کردند: بیشترین اعتبار شهرستان برای پروژه برداشت آب به میزان ۲۰ میلیارد تومان است. حدود ۵ میلیارد تومان برای بنیاد مسکن، راه و ترابری و حدود ۱۴ میلیارد تومان برای حمل و نقل جاده ای اختصاص داده شده است و به هیچ دستگاهی نقدینگی کم تعلق می گیرد، علیرغم اینکه بودجه شهرستان کافی نیست و ما آن را پیگیری خواهیم کرد. . بودجه

اعتبار سفر ریاست جمهوری منحصر به فرد و ملی است

فرماندار ابک در خصوص بودجه تخصیص یافته از سفر رئیس جمهور به شهرستان افزود: بخشی از بودجه برای سفر رئیس جمهور در نظر گرفته شده است که برای پروژه سالنی که در جنب در حال ساخت است ۱۰ میلیارد تومان خواهد بود. تالار بزرگ.خاص باشید پیامبر(ص) ۱۰۰ میلیارد تومان برای باند دوم آبیک تا محمدیه، ۶ میلیارد تومان برای ایستگاه سنجش آلودگی هوا و عمده اعتبار این سفر بین المللی یا ملی و به دنبال آن تماس های تجاری می شود. مدیران کل اعتبارات شهرستان و مسئولین شهرستان آبیک همچنان به اعتبار خود ادامه می دهند.

فتحی ادامه داد: در تخصیص بودجه برای اداره تبلیغات توجه ویژه ای شده است و در بسیاری از روستاهای محروم به راه سازی و احداث تاسیسات مسکونی توجه بیشتری شده است و بودجه برای سمپاشی جاده ها در نظر گرفته شده است. آسفالت معابر و خیابان های روستای زرگر و معابر این روستا آغاز می شود.

وی به تکمیل سه واحد آموزشی در این شهرستان اشاره کرد خاک علی وی با اذعان به سفر رئیس جمهور برای تکمیل مدرسه سبز شهرک فردوس ابک در سال جاری گفت: ساماندهی مناسب مدارس ناحیه ابک ضروری است.

این مسئول تصریح کرد: هر هفته در مناطق و روستاهای مختلف شهرستان آبیک و طی عملیات های ضربتی در مناطق مختلف شهرستان آبیک به بررسی و پیگیری وضعیت و مشکلات مردم می پردازد.

شهردار آبیک با اشاره به توسعه فیزیکی بیش از ۹۰ درصدی تصفیه خانه فاضلاب شهر آبیک افزود: به پیمانکار این فرصت داده شده است که تا اردیبهشت ماه سال جاری این پروژه را به اتمام برساند. کار پروژه شروع شده ولی تکمیل نشده، پرونده حقوقی تشکیل شده و در حال پیگیری است در صورت تکمیل پروژه با فاضلاب شهرک صنعتی کاسپین یک و دو و فاضلاب. خرید به میدان الله آباد می رسد، هرچند برنامه های مختلفی برای این میدان در نظر گرفته شده است، اما باید گفت که حدود ۵۰ درصد شهر به دلیل آلودگی است. گرد و غبار خوب اینجا میدان الله آباد است.

من هیچ نگاه سیاسی و جناحی به انتصاب مدیران ندارم

فتحی پس از ۱۳ سال با اشاره به آغاز ساخت راه و شانه راه روستای رضا آباد روستای زعفران شهرستان بشارت گفت. خاک علی به کارخانه قند جاسبار وی ادامه داد: طی چند روز آینده آسفالت ۹ کیلومتر باقیمانده جاده قشلاق – کمال آباد و اصلاح هندسی باقیمانده جاده در دستور کار قرار خواهد گرفت و میزان آسفالت روستاها نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت. به ۵۰۰۰۰ متر مربع رسید. ۱۷ هزار متر مربع در سال گذشته.

وی افزود: با تلاش نمایندگان مجلس به ویژه لطف الله سهکلیمرادی نماینده مردم قزوین، ابک و البرز در مجلس، مشکل انتهای این شهر حل شد. خاک علی در مرحله پایانی است و بخش وقف از این شهر جدا و بهسازی می شود.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس که تکلیف دفاتری که تعطیل هستند چه می شود، هیچ اقدامی از سوی مسئولان آن دفاتر انجام نمی شود و فقط صندلی مدیری اشغال شده است اما در خصوص روزهای اول هیچ اقدامی صورت نمی گیرد. وی به مدیران ادارات در خصوص خدمات رسانی در این شهرستان و سیاست خدمات رسانی در این شهرستان توضیح داد: تغییر و جابجایی مدیران برخی از ادارات در دستور کار قرار دارد و حتی جابجایی افسران جدید نیز در دستور کار قرار دارد. این در حالی است که برخی از مدیران کل در استان قزوین در حال انجام است، فرآیندهای مختلفی برای تغییر و جابجایی مدیران شهرداری وجود دارد که به تدریج اجرا می شود.

بخشدار آبیک با بیان اینکه در انتصاب مدیران هیچ نظر سیاسی و حزبی ندارم افزود: تا زمانی که به عنوان فرماندار آبیک در خدمت مردم هستم به منافع مردم توجهی نخواهم کرد. شهرستان و در ما تحت هیچ شرایطی به کسی آسیب نخواهیم رساند. از طرفی پیگیری و تکمیل پروژه ها بر عهده مسئولان است و اگر ریالی از محل تخصیص وام خارج از شهر هزینه شود با مدیر مربوطه برخورد خواهم کرد و لازم است. مسئولین شهرداری قسمت شهر را از ادارات کل مربوطه استان بگیرند.

فتحی بر تلاش شهرداران شهرهای تازه تاسیس برای تغییر مبلمان و پوشش شهرها تاکید کرد و گفت: بودجه متعادلی برای این شهرها در نظر گرفته شده است اما همه شهرداران باید به سمت درآمد پایدار حرکت کنند. گروه کاری سرمایه گذاری استان قزوین، بحث و مشاوره و توجه ویژه به این مهم است.

به پایان برسد پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید