افتتاح ۱۵ مشاور جدید در دولت ریاست جمهوری/ هنرمندان، زنان و اهل سنت نیز مشاور فرهنگی شدند


به گزارش خبرنگار فرهنگ عمومی خبرگزاری فارس ، تغییرات در معاونت فرهنگ و ارتباطات اسلامی با انتصاب حجت الاسلام محمدمهدی ایمانی پور به عنوان سرپرست این اداره کل آغاز شد.

مدیر اطلاعات و فرهنگ ابتدا گفتما میرویم «احساس دیپلماسی فرهنگی در سطح ۴۰دور زدن «انقلاب دوم اسلامی» به عنوان شعار و رسالت آن در این سازمان و جوانان از اولویت های دولت سیزدهم برای توسعه فرهنگی خارج از مرزها است.

راه اندازی ۱۵ شورای فرهنگی جدید در دولت سیزدهم

حجت الاسلام ایمانی پور با بیان اینکه هشت ماه از تحول در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی می گذرد گفت:ما میرویم وی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ عمومی خبرگزاری فارس به پیشرفت این سازمان اشاره کرد و گفت: در مرحله اول دیدگاه جوانان را در بین معاونان این سازمان اجرا کردیم و اکنون فرهنگ و ارتباطات اسلامی. دستیاران سازمان تشویق کرده اند. و جوانان شایسته.”

وی با اشاره به تغییر فعالیت های فرهنگی ایران در خارج از کشور افزود: اکنون ۶۰ رایزن فرهنگی در کشورهای مختلف داریم و در روزهای آینده تعداد آنها به ۷۵ رایزن خواهد رسید و در نظر داریم فعالیت های فرهنگی لاتین را در کشورهای همسایه نیز توسعه دهیم. دادن آمریکا

مجموعه ای از نکات دهه ۶۰ برای رسیدن به جوانی

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تاکید کرد که در سطح جوانان مشاوران برنامه های فرهنگی نیز اجرا شده است، خاطرنشان کرد: اکنون مشاورانی داریم که متولد دهه ۶۰ هستند و نیروهای جدید مجری برنامه های فرهنگی در کشورهای مختلف هستند.

حجت الاسلام ایمان پور با اشاره به نحوه انتصاب رایزنان فرهنگی گفت: جلسات مختلفی برای تعیین رایزن فرهنگی تشکیل داده و استانداردهای مشخص و جامعی را در نظر گرفته ایم. همچنین در این مدت سعی شد رایزنان فرهنگی ایران از هنرمندان، فارغ التحصیلان دانشگاهی و دانشگاهی، اهل سنت و حتی زنان تحصیلکرده و افراد سرشناس کشورهای مختلف منصوب شوند.

داوطلبانی که به خارج از کشور اعزام می شوند چه کسانی هستند؟

وی با بیان اینکه کسانی که در حوزه های فرهنگی فعالیت مناسبی دارند کاندیدای اعزام ما به خارج از کشور هستند افزود: در حال حاضر نیلوفر شادمیری نویسنده کتاب «یادداشت های یک سفیر» در حوزه رهبری است که بخشی از آن به عنوان رایزن فرهنگی فعالیت می کند. به ایران کشورهای منتخب همچنین رئیس گروه ادیان دانشگاه سیستان و بلوچستان رایزن امور فرهنگی ایران در مصر است و این تحولات می تواند به نتیجه باز و قابل قبولی از فعالیت های فرهنگی ایران در خارج از کشور منجر شود.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی درباره اعزام رایزن فرهنگی به کشورهایی که پیش از این مشاور نداشتند، گفت: با توجه به تغییر سیاست برخی کشورها به ویژه آمریکای لاتین که دولت های چپ و هم پیمانان ما آن را دارند. دست به کار شوید، حضور رایزنان فرهنگی می تواند چهره واقعی ایران را به مردم این منطقه نشان دهد زمین افشاگری و به نوعی پیشگیری از اسلام هراسی و ایران هراسی.

فعال سازی رایزنی های فرهنگی برخی کشورها پس از رفع سوء تفاهمات سیاسی

حجت الاسلام ایمانی پور گفت: در برخی از کشورها برنامه های فرهنگی به دلیل سوء تفاهم متوقف شده و مشاوران فرهنگی مجدد اعزام خواهند شد. همچنین مسیر اصلی ما پس از فعالیت های فرهنگی در کشورهای همسایه، کشورهای آمریکای لاتین و برخی کشورهای آفریقایی است.

به پایان برسد پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید