اصول تهیه غذا: خوشمزه شدن مرغ

اصول تهیه غذا: خوشمزه شدن مرغ


نویسنده: اوینا دل پیتزو

به دوشنبه شب سرکش دیگر خوش آمدید. شما به یخچال می روید – و دسته ای از مواد اولیه را در قسمت ارگانیک فروشگاه خواربارفروشی مورد علاقه خود انتخاب می کنید – به این امید که برای پخت یک غذای سالم و خوشمزه که اهداف تناسب اندام شما را برآورده می کند ، انرژی بگیرید. به یاد می آورید که مرغ می خریدید و یک مرغ بریان خوب با پوست ترد ، لعاب کره ای زیبا و تزئین رزماری را تصور می کنید. این یک گزینه وسوسه انگیز است – اما این دقیقاً همان چیزی نیست که هنگام شروع رژیم غذایی و گفتن کره به پیاده روی در ذهن داشتید. همچنین چیزی که خریدید سینه مرغ بدون پوست بود. او برمی گردد و چشم های امیدوار شوهر ، همسر ، فرزند ، سگ و/یا ماهی قرمز شما را می بیند و می گوید: «چرا مرغ مانند بیکن افرا از عسل نیست؟ من با آن چه می کنم؟ “

این شما را به این س bringsال می رساند: “چگونه می توانم این منبع پروتئینی خشک و ضروری را به یک شاهکار آشپزی تبدیل کنم؟”

آشپزی بعد از یک روز طولانی می تواند خسته کننده باشد و تهیه غذا می تواند بسیار ترسناک باشد ، مخصوصاً وقتی از خوردن یک مرغ خسته کننده دائما خسته شده اید ، اما با گزینه های ماریناد و آب نمک ، می توانید در کوتاه ترین زمان یک غذای خوشمزه و سالم میل کنید. به زمان. کمی آماده سازی طول می کشد ، اما ارزش این گام آسان آسان را دارد تا غذاهای مورد نظر خود را تهیه کنید.


زیبایی برینینگ

آب نمک توسط بسیاری از فرهنگهای مختلف برای حفظ ، فصل بندی و نرم کردن گوشت به روشهایی استفاده شده است که در غیر این صورت امکان پذیر نبود. چندین روش برای آب نمک مرغ وجود دارد. اولین روش ، و احتمالاً رایج ترین ، آب نمک مرطوب است که شما را مجبور می کند مرغ را در حمام نمک خیس کنید. به طور معمول نسبت 3/4 فنجان نمک به یک گالن آب نیاز است و برای طعم بیشتر می توانید شکر ، گیاهان و ادویه جات ترشی جات را اضافه کنید. به عنوان مثال ، برگ بو و گیاهان در پرووانس.

اجازه دهید مرغ به مدت حداقل 4 ساعت در دمای اتاق ترش شود یا یک شب در یخچال قرار گیرد. اگر از سینه مرغ استفاده می کنید ، ایده خوبی است که آنها را پروانه بزنید تا طعم بهتری پخش شود. آنها را حداقل به مدت 15 دقیقه آب نمک بزنید و قبل از پرواز با پروانه از 6 ساعت تجاوز نکنید. اساساً ، اگر مرغ قبلاً نازک شده است ، نمی خواهید برای مدت طولانی آب نمک بزنید زیرا بافت را خراب می کند.

آب نمک مرطوب از طریق اسمز ، با آب و نمک به پروتئین کشیده می شود ، جایی که نمک به مرغ کمک می کند آب را حفظ کرده و مرطوب بماند.

روش دیگر آب نمک خشک است که شامل مرطوب کردن مرغ با نمک و سایر گیاهان خشک شده و ادویه جات ترشی جات و سپس قرار دادن آن در کیسه به مدت یک یا دو روز قبل از پخت است.

روش مورد علاقه من این است که مرغ را در آب پز آب نمک زده و در حین پخت بخارپز کنید. زمان بیشتری طول می کشد ، اما طعم مرغ خوشمزه است و چند روز در یخچال مرطوب می ماند.


مرغ سرخ شده مورد علاقه اوینا

من ترجیح می دهم از مرغ کامل در این روش استفاده کنم ، اما می توانید تکه های مرغ را نیز سرخ کنید.

فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. از تابه ای متناسب با مرغ استفاده کنید ، مانند یک تابه 200 هتل ، و مرغ را در تابه بگذارید ، اگر سینه کامل باشد ، طرف سینه را بالا بیاورید. دو لیوان آب به تابه اضافه کنید. مرغ را نمک زده و میل کنید. به مدت 30 دقیقه در دمای 350 درجه بپزید ، سپس مرغ را از فر خارج کرده و در آب تابه بپزید.

درجه حرارت را به 450 درجه فارنهایت افزایش دهید و بسته به اندازه مرغ ، هر 10 دقیقه 2 یا 3 بار میل کنید.

حرارت را به 350 درجه فارنهایت کاهش دهید و هر 5 دقیقه سرخ کنید تا مرغ طلایی شود. برای داشتن پوستی ترد ، فر را روی گریل قرار دهید و تا تردی دلخواه سرخ کنید. من فکر می کنم این روش بهترین است زیرا آب ، نمک و چاشنی ها برخی روغن های طبیعی را از سینه و پوست مرغ می گیرند. شما اساساً سینه مرغ – و بقیه پرنده – را در یک آبگوشت طبیعی سرخ می کنید. زمان بیشتری طول می کشد ، اما طعم آن خوشمزه است و ارزش تلاش را دارد زیرا مرغ شما روزها مرطوب می ماند.

آب نمک یک ابزار ضروری برای پخت مرغ مرطوب است ، چه در فر و چه در سرخ کردن ، و می توان آن را با سایر گوشت های بدون چربی نیز استفاده کرد.

مارینینگ تنوع بی پایان ارائه می دهد

ترشی یک روش آماده سازی کمی پیچیده تر است و از شما دعوت می کند هنگام تهیه ماریناد برای مرغ خود خلاق باشید. بحث حفظ رطوبت نیست بلکه طعم خوب مرغ است. ترشی ها معمولاً از هر گونه ترکیب روغن ، اسیدها ، ادویه جات و گیاهان خرد شده یا خرد شده تشکیل می شوند. همچنین می توانید مرکبات و سایر میوه ها و سبزیجات خاص را برای طعم و بافت بیشتر به ماریناد استفاده کنید.

یک ماریناد باید از طعم خاصی برخوردار باشد. به عنوان مثال ، ممکن است یک طعم آسیایی مانند زنجبیل و مرکبات ، یا یک نیمرخ جنوب غربی با سس چیپوتل و تند شیرین و تند دوست داشته باشید. امکانات بی پایان است. اگر شما از افرادی نیستید که در آشپزخانه آزمایش زیادی می کنید ، دستورالعمل های زیادی برای تهیه غذاهای خوب در اینترنت وجود دارد. مانند آب نمک مرطوب ، مرغ را نباید در ماریناد حاوی مرکبات به مدت طولانی خیس کرد ، در این حالت بیشتر از 4 ساعت ، زیرا این کار می تواند گوشت را پف کرده و زننده کند.

نگهداری مرغ در ماریناد بر پایه مرکبات یا سرکه باعث نرم شدن آن نمی شود. از سوی دیگر ، از آنجا که مارینادها فقط طعم سطحی را ارائه می دهند ، هرچه مدت بیشتری آن را ترشی کنید ، مرغ طعم ترشی را بیشتر حفظ می کند ، و این در مورد همه انواع گوشت ، نه فقط مرغ ، صدق می کند. بر اساس آنچه در ترشی وجود دارد تعادل پیدا کنید.

ترشی های چیپسی عسلی اوینا

یکی از مارینادهای مورد علاقه من برای سینه مرغ مخلوط چیپوتل عسل است.

1 1/2 پوند سینه مرغ

4 قاشق غذاخوری عسل

4 قاشق غذاخوری آب مرغ

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون

1 قاشق غذاخوری خمیر چیپوتل

آب لیمو 11/2 قاشق غذاخوری

نمک واسه مزه، نمک برای طعم دادن

سینه های مرغ را در کیسه فریزر قرار دهید. همه مواد را مخلوط کرده و مخلوط را روی مرغ بریزید. در صورت امکان برای 4+ ساعت یا یک شب برای بهترین نتیجه ترشح کنید. با این حال ، سینه مرغ بدون پوست و استخوان پس از 30 دقیقه آماده پخت یا کباب شدن است.

اگر سینه مرغ می پزید ، فر را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید و به مدت 25-30 دقیقه بپزید. آنها را از فر خارج کرده و قبل از سرو اجازه دهید 5 دقیقه استراحت کنند. با خیال راحت خلاقیت ایجاد کنید و طعم را کم و بیش اضافه کنید.


چه موقع از Brines و Marinades استفاده کنیم؟

تفاوت های متمایزی در دو روش آماده سازی مرغ وجود دارد و تفاوت هایی در نحوه بیرون آمدن مرغ شما ایجاد می کند. آب نمک یک روش مبتنی بر نمک است که برای مرطوب کردن مرغ و مرطوب نگه داشتن آن استفاده می شود. این می تواند طعم فوق العاده ای به مرغ شما ببخشد ، اما به همان اندازه قوی نیست که از مرین کردن آن استفاده می کنید. مرغ شور برای پخت و پز و سرخ کردن عالی است ، اما اگر مرغ خود را کباب می کنید ، انتخاب خوبی نیست.

ترشی یک راه عالی برای افزودن طعم است ، اما از آنجایی که اکثر مارینادها نمک ندارند ، گوشت آنقدر مرطوب نخواهد بود ، مخصوصاً مارینادهای حاوی قند و عسل. با این حال ، اگر علاقه بیشتری به کباب مرغ دارید ، روش ترشی آن طعم و بافت بهتری برای شما به ارمغان می آورد.

هر دو روش مرغ شما را زنده می کند و شام را لذت بخش تر می کند.

مزایای سلامتی برینینگ در مقابل مارینادز

به طور کلی ، من معتقدم که آب نمک گزینه بهتری است زیرا می توانید رطوبت بیشتری را در حالی که مرغ را با طعم پر می کنید حفظ کنید. اگر مرغ در آب نمک باقی بماند ، احتمالاً در روز دوم از آن لذت خواهید برد ، در حالی که مرغ ترشی برای وعده غذایی که بلافاصله بعد از پخت آن می خورید بهتر است.

ممکن است درباره تمام نمک مورد استفاده در آب نمک تعجب کنید. ظاهرا نمک زیاد آن را ناسالم نمی کند؟ هنگامی که فکر می کنید تمام مرغ را یکجا نمی خورید ، متوجه می شوید که از مصرف سدیم اضافی نسبتاً ایمن هستید. برای اکثر مردم ، یک وعده معمولی پروتئین 4-6 اونس ، تقریباً به اندازه یک مشت است. یک وعده 4 اونسی مرغ که قبل از پخت ترشی شده است به طور متوسط ​​300-400 میلی گرم سدیم دارد. به گفته سازمان غذا و دارو ، یک فرد معمولی باید حداقل 180 میلی گرم سدیم و بیش از 2300 میلی گرم در روز دریافت نکند. به گفته انجمن قلب آمریکا ، در حقیقت ، یک آمریکایی معمولی بیش از 3400 میلی گرم سدیم در روز دریافت می کند.

بنابراین ، حتی اگر مراقب میزان مصرف نمک خود باشید ، 400 میلی گرم در یک وعده مرغ در وعده شام ​​واقعاً چندان زیاد نیست. بقیه بشقاب شما نباید بیش از 100 میلی گرم سدیم داشته باشد و این تنها در صورتی اتفاق می افتد که غذای خود را بیش از حد نمک بزنید. برای افرادی که به سلامت فکر می کنند ، یک بشقاب معمولی ممکن است شامل یک وعده مرغ ، نصف فنجان بروکلی و یک فنجان برنج قهوه ای باشد که تقریباً 430 میلی گرم سدیم اضافه می کند. اگر این چیزی است که معمولاً برای خودتان تهیه می کنید ، سدیم موجود در مرغ چیز مهمی نیست.

اگر دستور تهیه مرغ دارید که دوست دارید آن را به اشتراک بگذارید ، لطفاً آن را در نظرات زیر بنویسید و با خیال راحت این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *