از ۴۰۰ جفت در حمدیان، ۱۲۰ خانه وقف شده / ۶۰ نفر در صف انتظار


به گزارش خبرگزاری فارس، حمید ترکمان امروز در گفت وگو با اصحاب رسانه به بررسی مسائل فرهنگی بقای مبارکه پرداخت و اظهار داشت: امام (ره) توجه ویژه ای به بقاع متبرکه داشتند و این مراکز محل آرامش است، مورد توجه قرار گرفت. مردم، امیدواریم در این مسیر پیشرفت چشمگیری داشته باشیم.

او گفت که راهنمای بزرگ تاکید کرد که منطقه مبارک باید به یک مرکز فرهنگی تبدیل شود
خوشبختانه جمعیت حمدان مبارک در این راستا حرکت می کند و در طول سال چهار برنامه فرهنگی به ویژه صلح بهاری و جشن خدا را که با استقبال خوب مردم مواجه شده است را اجرا می کند.

مدیر اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان از وجود ۸ قبور متبرکه در این شهرستان خبر داد و افزود: برخی قبور متبرکه معروف هستند و در مناسبت های مختلف برنامه دارند که مهمترین آن مکان امن است. و مشکلات مردم را حل کند.

وی گفت: امیدواریم با کمک اندیشمندان، شهر و روستا روشن شود. بینندگان خوب.”

ترکمن به تلاش حمیدان مبارک بکا برای ایجاد اشتغال برای نیازمندان و جوانان اشاره کرد و افزود: به. وی که در بارگاه مطهر امامزاده عبدالله (ع)، شاهزاده حسین (ع) و امامزاده یحیی (ع) ساخته شده است، به آموزش خیاطی، گلدوزی، انگشترسازی و … می پردازد.

حمدان ۱۷۷ بریک با ۱۰۶ اینینگ دارد

وی با بیان اینکه این کلاس ها اغلب رایگان بوده و گواهینامه حرفه آموزی نیز اعطا می شود، گفت: خوشبختانه حوزه کاری حمیدان گسترده است و ۵ بورسیه با ۵ نیت دارد و در زمینه های مختلف به مردم کمک کرده است.

مدیر اوقاف و امور خیریه شهرستان حمدیان با تاکید بر اینکه بخشی از قصد موقوفه کمک به مادران جوان است، افزود: در حال حاضر اقامتگاه با قیمت بسیار پایین به مدت سه سال در اختیار مادران جوان قرار می گیرد. متقاضی نامه ای از پنج اداره به فرخور اوقاف ارسال می کند و ممکن است مستاجر یکی از این واحدها باشد.

وی گفت: دو شرط ازدواج نباید بیشتر از دو سال و سن مجموع زوجین بیش از ۶۵ سال باشد.

همین جوانان از ۵ خانه شکسته بهره مند شدند

ترکمن با اشاره به اینکه تاکنون پنج زوج جوان در این موسسات زندگی می کنند و در حال حاضر واحدی وجود ندارد، گفت: این زوج منتظر دریافت واحد هستند و ثبت نام کرده اند.

وی گفت: درخواست ما از زوجین این است که قول تخلیه واحدها را ندهند، زیرا زوج جوان بعدی منتظر هستند و زندگی آنها در گرو اجاره بهای این واحدهاست و قانون دین بر دوش آنها خواهد بود. بهتر است در اسرع وقت آن را حذف کنید.

لزوم گسترش واحدهای موقوفه برای کمک به زوج های جوان

مدیرعامل اوقاف و امور خیریه همدان گفت: اگر فرصت شغلی برای جوانان مساعد باشد و زمینه را برای جوانان فراهم کند، واحدهای آنها را توسعه داده و کمک بیشتری به جوانان خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه نمی توان از نذورات ائمه اطهار(ع) در جاهای دیگر استفاده کرد، چرا که گاه حتی متولی امور اداری، فرهنگی و عمرانی فضل الهی نبودند، گفت: اولویت امروز عروسی جوانان است و در حال پرداخت هزینه است. عروسی های جوانان ، و فناوری نوینی که مستلزم مشارکت خیرین در این حوزه است.

وی با بیان اینکه قراردادهایی با مجتمع های فنی سراسر کشور در زمینه فناوری نوین منعقد و حمایت شده است، گفت: داده می شود. کمک در ایجاد شغل، زایمان و غیره.

وی به همراه دو کودک دیگر با اشاره به ضرورت کمک هر چه بیشتر به خانواده های نیازمند بر اساس نیت خیرین حمدان افزود: اتفاق می افتد. سیستم و درآمد موقوفه بر اساس نیت فدراسیون توزیع می شود.

مدیر اوقاف و امور خیریه شهرستان حمدیان به نیت خیرین در ایام کارونا به بیماران کمک کرد و گفت: این روزها خرید و توزیع ماسک و اقلام بهداشتی از طریق چاپخانه بکا انجام می شود. و درمان بیماران بر اساس اراده خیرین بود.

وی گفت: اگر کسی دارایی بدهد، ملک برای همیشه به نام اهداکننده ثبت می‌شود و نه تنها دستش از دست نمی‌رود، بلکه برای همیشه به نام او می‌ماند. فداکاری، و حتی کودکان می توانند مسئولیت آن را بر عهده بگیرند.

ترکمن با تاکید بر اینکه واقف باید برای واقف وقف نامه داشته باشد، گفت: اگر فردی ملکی را به مجموعه ای وقف کرد باید برای آن وقف نامه بنویسد زیرا بدون وقف نامه می توان هر کاری را انجام داد. هیچ نیرویی در صورت وجود وقف نامه نمی تواند برخلاف میل واقف عمل کند و اداره وقف ناظر آن است.

وی در پاسخ به اینکه برخی از موقوفات معدوم می شوند، وضعیت موقوفات در این زمینه چگونه است؟ وی گفت: تعریف اموالی که ماهیت آن از بین نرفته است این است که ماهیت وصیت در وقف محفوظ است و از درآمد آن استفاده می شود، اما برخی از فدراسیون ها مانند فرش تا زمانی که از ماهیت مال استفاده نشود استفاده می شود. نمی توان نابود کرد ، و دیگر هیچ وظیفه ای نیست. ندارد.

وی با اشاره به اهمیت وقفات مشترک گفت: گاهی با پول چند نفر خانه یا زمین می خرید و چند وقف را به نام آنها ثبت می کنید تا نیت آنها مشخص باشد و این خیلی مهم است.

آنها به دنبال ساخت زیارتگاه در منطقه مقدس همدان هستند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان با بیان اینکه ائمه جماعات به کمک مردم بحران زده آمده اند، از کمک به هشت خانوار در صحن امامزاده عبدالله (ع) در ایام عید خبر داد و افزود: کمک کنید. مردم در مضیقه.» .

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۲۰۰ بازدید ویژه و مردمی از بیات مطبره صورت گرفت که بیشتر آنها در امامزاده عبدالله (ع) انجام شد و به این مراکز کمک کنید. برای ایجاد آرامش بین خانواده ها از سال گذشته تاکنون بالغ بر ۶۰۰ پرونده با ۲۰۰ مراجعه به آنها رسیدگی شده است.

جلوگیری از دو حالت انتقام با کمک مبارک بکا

ترکمن با اشاره به اینکه بیش از ۴۰ پرونده سازش و سازش بین خانواده ها از طریق موتور بکا انجام شده است که از این تعداد دو مورد قصاص شده است، اقدام: دستگاه قضایی نیاز به کمک بیشتری دارد. کارشناسان ماهرتر برای داشتن پرونده های بیشتر.

وی با اشاره به تهیه مهر از طریق مبارک بیکا و برگزاری مجالس عقد در بارگاه مطهر امام زادگان خاطرنشان کرد: به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) از این زوج جوان تجلیل به عمل آمد. در میلاد پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم. امامزاده خضر (ع) و چهار زوج نیز ازدواج کردند.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان حمدیان با اشاره به علایق طلاب در بکا متبرکه گفت: ایجاد کلاس های قرآنی برای طلاب جدیدالورود در حرم امام زادگان نیز جالب توجه است.

فعالیت ۳ پزشک و ۳ پرستار افتخاری در خلیج حمدان مبارک

وی با بیان اینکه توزیع کارت غذای رایگان بین نیازمندان بقاع متبره و هماهنگی با نانوایی های شهرستان در این خصوص افزود: شامل ۴ پرستار است.

ترکمن از احداث دارالشفا در امامزاده عبدالله (ع) با هزینه ۲ میلیون تومان خبر داد و گفت: در حال حاضر به صورت رایگان از مرکز بازدید می کنیم.

وی با اشاره به فعالیت پنج مرکز افغانستانی در مبارکه حمدان که در طول سال به نیازمندان کمک می کند، گفت: انجام شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه همدان با بیان اینکه از ابتدای سال گذشته تاکنون ۲۰۰ میلیون تومان وام ازدواج به زوجین داده شده است، گفت: آمدن و تامین زندگی آسان است. سایز دیگه

۳ سهم جدید در همدان

وی با بیان اینکه هیچ محدودیتی برای اجرای برنامه های اجتماعی و فرهنگی در بکه متبرکه وجود ندارد و خیرین می توانند در این زمینه ها به ما کمک کنند، تاکید کرد: درباره بستر مناسبی برای اجرای نیات خیرین است. مورد نیاز است

ترکمن تبیین مسائل موقوفه را مهم دانست و گفت: امیدوارم مشاوران املاک به اموال موقوفه دامن بزنند و وارد مسائل شرعی نشوند.

وی تاکید کرد: منطقه وقف به اشراف فروخته می شود و اگر پولی برای وقف گرفته می شد بر اساس نیت واقف هزینه می شد، ساخته شده است که زمینه وقف را فراهم می کند. ۶ دانگ و ۲ دانگ خانه به عنوان وقف ذکر شده است.

انتهای پیام/۸۹۰۲۶/