ارائه خدمات پزشکی به دانشجویان مناطق اطراف مشهد


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، صفدر سلطانی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح یک سازمان آغاز شده است. با مشارکت و همکاری و آموزش آغازی ارزشمند است که در راه توسعه سلامت در مناطق دورافتاده و محروم مشهد محسوب می شود.

وی با اشاره به برخی از دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص حوزه بیرونی شهر مشهد افزود: حسن نیت پزشکان متخصص و محبت معلمان مجری این طرح قابل تقدیر و تشکر از آغاز این طرح است. شما برای معنویت در ایام شهدا ثواب معنوی به آنها داده می شود».

رضوی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان گفت: بر این باوریم که گسترش این گونه همکاری ها و مشارکت با سازمان های مردم نهاد گامی موثر برای ارتقای سطح فرهنگ سلامت در این حوزه ها است.

سلطانی افزود: با اجرای این طرح به بیش از ۲۵۰۰ دانش آموز و خانواده ساکن در مناطق کمتر توسعه یافته مشهد خدمات درمانی و بهداشتی رایگان ارائه می شود.

وی ادامه داد: خدمات درمانی و بهداشتی در بخش های مختلف از جمله دندانپزشکی، بیماری های قلبی، اطفال، خدمات پرستاری، داروسازی و سونوگرافی با حضور حدود ۲۰۰ پزشک متخصص، فوق تخصص، ارتوپد، جراح و فعال اجتماعی در محل انجام می شود. مدارس در حاشیه شهر مشهد واقع شده و تا ۲۸ مرداد ادامه دارد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید