احراز هویت بیومتریک نیاز به تأیید گذرنامه را برای ساکنان دبی از بین می برد


پس از فرودگاه های دبی، اکنون اداره کل اقامت و امور خارجه امارات نیز خدمات خود را با استفاده از سیستم تایید هویت آنلاین ارائه خواهد کرد.

اداره کل اقامت و امور خارجه امارات در دبی تمامی خدمات خود را به صورت آنلاین و با احراز هویت بیومتریک صورت ارائه می دهد.

به گزارش گلف تایمز، فاطمه سالم المزرووی، مسئول ارشد و مدیر پروژه در مراسم Gitex Global 2022 گفت: هدف ما این است که کلیه خدمات و تراکنش‌های اداره کل اقامت و امور خارجی امارات را در معرض دید عموم قرار دهیم. بیومتریک پردازش خواهد شد. خدماتی مانند درخواست اقامت، ویزا یا هر سرویس دیگری از طریق این روش قابل دسترسی و تایید است. ساکنان دبی دیگر نیازی به استفاده از پاسپورت یا هر مدرک دیگری برای تایید هویت خود ندارند.”

احراز هویت بیومتریک نیاز به تأیید گذرنامه را برای ساکنان دبی از بین می برد

این آژانس یک سال پیش تایید کرد که فرودگاه های دبی دارای ۱۲۲ ایست بازرسی بیومتریک هوشمند برای کنترل سریع پاسپورت مسافران هستند.

صرافی الانصاری سلفی بیومتریک را برای تأیید سن راه اندازی کرد

الانصاری اولین شرکت صرافی در امارات است که روش «شناسایی آنلاین مشتری» را با همکاری وزارت کشور اجرا می کند.

سرویس «هویت مشتری آنلاین» از سرویس دروازه بیومتریک دیجیتال مورد تایید وزارت اطلاعات که سال گذشته راه اندازی شد، برای ارائه تأیید هویت از جمله تأیید سن استفاده می کند.

به گفته احمد سعید الشمسی از وزارت کشور امارات، وب‌سایت بیومتریک نوشت: «بر اساس دستورالعمل‌های دولت برای اتخاذ بهترین فناوری‌ها در خدمات دیجیتال، این وزارتخانه به طور مستمر روی فناوری‌های پیشرفته سرمایه‌گذاری می‌کند و از آن برای توسعه خدمات استفاده می‌کند. روش خلاقانه.”

این حرکت در بحبوحه رشد چشمگیر پذیرش فناوری های بیومتریک صورت در کشور و منطقه صورت می گیرد. بر اساس ارقام Insight Partners در ماه مه، انتظار می رود بخش بیومتریک در خاورمیانه و آفریقا از ۱۶۱.۹۷۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۱ به ۳۵۵.۶۲۰ میلیون دلار تا سال ۲۰۲۸ رشد کند که رشد مرکب ۱۱.۹ درصد است.

به عنوان مثال، پلیس دبی اولین خودرو از ۴۰۰ خودروی گشت هوشمند با قابلیت تشخیص چهره را در ماه مارس به کار گرفت.

منبع: اتنا