اتهام قتل قاسم سلیمانی به زودی صادر می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، کاظم غریب آبادی در همایش بررسی جنایات تروریسم آمریکا علیه ایران که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات دانشگاه امام حسین (ره) برگزار شد. اشاره به وجوب وصف بدی ها. در اقصی نقاط جهان، جهاد تبیین آمریکا را تنها به ایران محدود نکنیم، بلکه پرچم و میدان تبیین جنایات دولت آمریکا در جهان باشیم. برای درک ماهیت رژیم آمریکا.

وی افزود: رژیم آمریکا خود را یکی از مدعیان حقوق بشر می داند، پس از جنگ جهانی، آمریکا و غربی ها در مجامع بین المللی به این نتیجه رسیدند که ابزاری به نام حقوق بشر ایجاد کردند، بنابراین حقوق بشر را به عنوان یک ابزار ابداع کردند. ابزار سیاسی و هر آنچه که ما در زمینه معاهدات و اسناد حقوق بشر داریم، نتیجه کار آمریکاست.

معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه ادامه داد: ما واقعاً حامی حقوق بشر هستیم، زیرا معتقدیم ریشه حقوق بشر در ادیان الهی به ویژه در دین مبارک اسلام است که در شرح آن آمده است. ما بیش از چهارده قرن پیش هستیم.

غریب آبادی با اشاره به برخی جنایات آمریکا در عرصه بین المللی گفت: متاسفانه این ابزار سیاسی باعث پایمال شدن قربانیان این حقوق شده و مدعیان حقوق بشر بزرگترین حقوق بشر هستند. دشمنان آمریکا جامعه جهانی و هیچ نقطه ای از جهان نمی خواهد از شر استکبار آمریکا خلاص شود.

وی گفت: آمریکا بزرگترین متجاوز و اشغالگر جهان است و بیش از چهار و نیم میلیون نفر در ویتنام، بیش از دو میلیون نفر در عراق که نیمی از آنها کودک و بیش از سیصد (۳۰۰) هزار نفر هستند. در ژاپن به دلیل استفاده کشته شد. بیش از ۲۰۰۰۰۰ نفر در کشورهای اطراف ایالات متحده و بیش از ۷۰۰۰۰ نفر در افغانستان قربانی جنایات آمریکایی در نتیجه سلاح های هسته ای توسط ایالات متحده هستند.

معاون بین الملل حقوق بشر و معاون قوه قضائیه افزود: حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی بی سابقه است و تاکنون بیش از هفتاد قطعنامه علیه اسرائیل توسط آمریکا وتو شده است و حمایت ها ادعا می کنند بیش از ۱۳ هزار نفر وتو شده اند. مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است. حوادث خشونت علیه زنان در ارتش آمریکا ثبت شده و بیش از ۵۰۰۰۰۰ شکایت ثبت شده است.

غریب آبادی خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰ درصد زنان در آمریکا با تجاوز جنسی یا آزار فیزیکی مواجه هستند و سالانه بیش از ۳۵ هزار نفر در آمریکا به دلیل استفاده از سلاح جان خود را از دست می دهند.

وی با اشاره به جنایات آمریکا در ایران افزود: آمریکا حق ندارد پرچمدار حقوق بشر باشد و فهرست جنایات آمریکا طولانی است، قبل از انقلاب ایران و مرداد ۱۳۳۲، کودتا منجر به جنایات آمریکا شد. . ملت ایران آسیب های زیادی دیده است.»

معاون امور بین الملل حقوق بشر و معاون قوه قضائیه تصریح کرد: پس از انقلاب، آمریکا از تمام توان خود برای مقابله و تغییر نظام از جمله مصادره اموال و دارایی های ایران، جنگ تحمیلی و … استفاده کرد. این کشور از حمایت کامل دولت برخوردار بود. برای رژیم صدام، آمریکا، حمله به کشتی ها و سکوهای نفتی، سرنگونی هواپیمای مسافربری با ۲۹۰ سرنشین، خسارات ناشی از بسیاری از اقدامات جاسوسی، اقدامات رژیم صهیونیستی علیه ایران، خسارات ناشی از تحریم ها. تحریم های یکجانبه علیه ۳۰ کشور اعمال شده است که در این میان ایران یکی از کشورهایی است که یکی از جنایات آمریکا علیه ملت ایران است. این تحریم ها به دلیل تحریم های دوره ای علیه حقوق بشر است کرونا و مردم ما به دلیل عدم دسترسی به داروهای ضروری جان خود را از دست دادند.

غریب آبادی افزود: خسارات مالی و جانی ناشی از اقدامات آمریکا علیه ایران بسیار زیاد است و بر اساس گزارش نماینده سازمان ملل، تحریم ها همه ابعاد زندگی مردم ایران را تحت تاثیر قرار داده است و تحریم ها علیه ملت ایران است. به عنوان یک سلاح استفاده می شود. به دلیل تحریم ها، کشور ما سالانه ۵۶ میلیارد دلار به دلیل عدم فروش نفت ضرر کرد و این ضرر هنگفت نتیجه تحریم هاست و آمریکا در این زمینه مسئولیت بین المللی دارد.

وی درباره ایرانیان بی گناهی که در آمریکا زندانی هستند و یا از کشورهای اروپایی به آمریکا تحویل داده می شوند اشاره کرد.آمریکا اعلام کرده است. دلیل این امر نیز پیگرد قانونی این افراد بی گناه به بهانه دوری از تحریم است.

معاون امور بین‌الملل وزارت دادگستری تصریح کرد: این ایرانی‌هایی که در زندان‌های آمریکا یا کشورهای اروپایی منتظر استرداد آمریکا هستند، باید هرچه سریع‌تر به آن دسته از ایرانیان بی‌گناهی که نیاز به برداشتن دارند، آزاد شوند. تحریم های آمریکا به بهانه مسئولیت در زندان آمریکا. منتشر می شود

وی گفت: بیش از ۱۷ هزار قربانی تروریست داریم و با حمایت رژیم آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای اروپایی گروه های تروریستی علیه ملت ایران تشکیل شده است.

غریب آبادی افزود: منافقین به تروریسم ادامه می دهند و این گروهک ها ابزار آمریکا هستند و ما در همه جای دنیا از این گروه ها تبعیت می کنیم و هیچ جای دنیا برای آنها امن نخواهد بود.

معاون امور بین الملل و حقوق بشر وزارت دادگستری تصریح کرد: کشته شدن حاجی قاسم ننگی بزرگ و جنایتی بزرگ در تاریخ سیاه آمریکاست. در این خصوص پرونده ای تشکیل شده و به زودی مجازات آن اعلام و تمامی عوامل این قتل تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت. مسئول دولتی که خود اعتراف می کند که در این قتل دست داشته و دستور از اتاق عمل او صادر شده است، نباید مصون بماند.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران در این زمینه مصمم است و امیدواریم دولت عراق هر چه زودتر به این پرونده رسیدگی کند چرا که حاجی قاسم مهمان این کشور بوده و باید هرچه سریعتر این پرونده بررسی شود. ممکن است. . .

غریب آبادی با اشاره به کم کاری در زمینه های حقوقی گفت: جنایات آمریکا باید به خوبی تبیین شود و این وظیفه عمومی رسانه ها، علما و سایر جوامع است و باید تلاش کنیم سمینارهای ویژه ای در خصوص جنایات آمریکا برگزار کنیم. نکته دوم این است که باید در حوزه حقوقی و قضایی ظرفیت های داخلی و خارجی ایجاد کنیم و حدود یک سال است که برنامه های خوبی را در این حوزه با کمک ابزار شروع کرده ایم.

وی گفت: قربانیان تحریم ها و تروریست ها باید از آمریکا شکایت کنند و از دولت محترم تقاضا داریم بودجه ای برای حمایت از قربانیان جنایات آمریکا ایجاد کند، برای شکایت در محافل بین المللی سال ۲۰۱۹ بیش از ۹ قانون دارد. برای جلوگیری از جرم و جنایت در آمریکا ایجاد شد.

معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضائیه در پایان گفت: معتقدیم رسیدگی به جنایات تروریست ها باید از حلقه های ما آغاز شود و رسیدگی به جنایات تروریست ها ابتدا از حلقه های ما آغاز شود. ما برنامه ریزی برای ایجاد یک مجتمع قضایی بین المللی برای رسیدگی به پرونده های قربانیان جنایات آمریکایی را آغاز کرده ایم و نقش وکلا در این مجموعه در یک سال گذشته بسیار موثر و توسعه یافته بوده است.

به پایان برسد پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید