آیا یک سرگرمی می تواند به کاهش وزن شما کمک کند؟

یک سرگرمی چقدر می تواند در تلاش های کاهش وزن شما مهم باشد؟ آیا فکر می کنید که داشتن یک سرگرمی می تواند شما را از افزایش وزن باز دارد یا حتی به کاهش وزن شما کمک کند؟

اگر به این فکر کنید که یک سرگرمی به چه معناست، می تواند در تلاش برای هر رفتار منفی به شما کمک کند.

وقتی یک سرگرمی را شروع می کنید معمولاً یک منحنی یادگیری وجود دارد. شما باید یاد بگیرید که چگونه هر سرگرمی را که شروع می کنید انجام دهید. اگر تصمیم به قلاب بافی یا لحاف دارید، باید چند درس بخوانید. یا شاید تصمیم گرفته اید که نقاشی یا جواهرات سازی یا تنیس بازی کنید. اگر قبلاً هرگز این کارها را انجام نداده اید، احتمالاً باید مدتی را صرف یادگیری نحوه انجام آنها از طریق خودآموزی آنلاین یا با رفتن به نوعی کلاس آفلاین کنید. به هر سرگرمی که بپردازید، احتمالاً زمان مشخصی برای یادگیری نحوه انجام این سرگرمی خاص اختصاص داده می شود.

وقتی روی سرگرمی خود کار می کنید، بسیار شلوغ خواهید شد. شاید آنقدر مشغول باشید که به خوردن یا میان وعده فکر نکنید. حتی ممکن است آنقدر شلوغ باشید که فراموش کنید توقف کنید و غذا بخورید. آیا واقعاً ممکن است این اتفاق بیفتد؟ میدونم برام پیش اومده وقتی مشغول کار روی پروژه‌ای هستم، نمی‌خواهم توقف کنم و برای درست کردن یک ساندویچ یا پختن چیزی استراحت کنم، بنابراین قبل از اینکه بفهمم ساعت‌ها گذشته است و احساس گرسنگی را که فکر می‌کردم دارم، فراموش کرده‌ام. زیرا برای من، بسیاری از اوقات واقعاً گرسنه نیستم، بلکه فقط حوصله ام سر می رود یا می خواهم کاری انجام دهم و از آنجایی که از قبل مشغول هستم، در حال حاضر واقعاً به غذا نیاز ندارم.

من ۱۰ سال است که جواهرات می‌سازم و متوجه می‌شوم که وقتی در پروژه‌ای شرکت می‌کنم، حتی برای صرف ناهار، جدا کردن خودم از آن کار بسیار سخت است. با خودم می گویم تا چند وقت دیگر و قبل از اینکه بفهمم ساعت ها گذشته است، می روم پایین و چیزی می گیرم. این برای من سال ها پیش کار کرد، زمانی که سیگار “بوقلمون سرد” را نیز ترک کردم. من عمداً تصمیم گرفتم که دستانم را مشغول کنم، بنابراین در کلاس های قلاب بافی و قالیبافی شرکت کردم. آنقدر سرم شلوغ بود که نمی خواستم سیگار بکشم. من چیزهای جالب زیادی برای خانه ام درست کردم و همه اعضای خانواده ام برای کریسمس دمپایی قلاب بافی گرفتند. اما امتیاز دیگر این بود که در کلاس ها با افراد جالب دیگری آشنا شدم و افق دیدم را بیشتر گسترش دادم. یک زن به من ماکرامه یاد داد و من شروع به ساختن میز و کیف ماکرامه کردم و به من سرگرمی دیگری داد تا آن را دنبال کنم. شما هرگز نمی دانید زمانی که آن مسیر را شروع کنید یک راه شما را به کجا خواهد برد. فقط اولین قدم را در سفر بردارید و افق های جدیدی باز می شود. و وقتی آنها این کار را انجام می دهند عادات قدیمی شما دیگر چندان جالب به نظر نمی رسند.

به این فکر کنید که چگونه به نظر می رسد بچه های کوچک هرگز گرسنه نیستند. آنها همیشه در حال بازی هستند و هرگز نمی خواهند برای خوردن بایستند. این آخرین چیزی است که در ذهن آنهاست. آنها خیلی سرگرم می شوند. بنابراین اگر بتوانید راهی بیابید که افکار و انرژی خود را به دور از غذا یا هر عادت منفی دیگری متمرکز کنید و آن را با یک عادت مثبت جایگزین کنید، می توانید یک بار دیگر کنترل را به دست آورید.

داشتن یک سرگرمی می تواند بسیار بیشتر از کمک به تلاش های کاهش وزن شما باشد. داشتن یک سرگرمی مسیرهای جدیدی را در مغز ایجاد می کند. این به مبارزه با زوال عقل کمک می کند و مغز شما را سالم نگه می دارد. شما را مشغول می کند و از خستگی جلوگیری می کند. و گاهی اوقات داشتن یک سرگرمی می تواند به شما کمک کند بسته به نوع سرگرمی با دوستان جدید ملاقات کنید.

و بهترین بخش در مورد داشتن یک سرگرمی یا کاردستی که از آن لذت می برید این است که یک جایزه وجود دارد. در نهایت به نوعی محصول نهایی ملموس می رسید. اگر اهل تولید کتاب های ضایعاتی هستید، خاطراتی برای به اشتراک گذاشتن دارید. اگر گره یا قلاب بافی می کنید، تکه های دوست داشتنی برای نگه داشتن یا هدیه دادن دارید. نقاشی ها را می توان آویزان کرد یا حتی فروخت. و جواهرات را می توان به عنوان هدیه داد یا در یک تجارت فروخت. همه این چیزها کالاهای دنیوی واقعی هستند که به این دلیل به وجود آمده اند که شما غذا نمی خوردید یا تنقلات نمی خوردید و حتی متوجه نبودید. بنابراین دفعه بعد که احساس کردید در حال مبارزه برای کنترل هوس غذایی خود هستید، شاید باید به نوعی سرگرمی فکر کنید تا ذهن و دستان خود را مشغول نگه دارید. فواید بسیار زیادی خواهید یافت که حتی بخش نخوردن میان وعده را نیز از دست نخواهید داد. قبل از اینکه متوجه شوید، کل شیوه رفتار خود را تغییر داده اید و الگوهای زندگی و روال روزانه شما متفاوت خواهد بود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر