آیا کتو کریز بوی آلت تناسلی را افزایش می دهد؟

مدهای رژیم غذایی با منظمی نگران کننده می آیند و می روند – که به این معنی نیست که لزوماً مزایایی ندارند، فقط به نظر می رسد همیشه رژیم غذایی جدیدی در راه است که حداقل برای مدتی توجه زیادی را به خود جلب می کند. اخیراً رژیم کتو (برای کتوژنیک) در صحنه ظاهر شد و به سرعت ویروسی شد. و با محبوبیت بیشتر، سؤالاتی در مورد اینکه آیا ممکن است به هیچ یک از مشکلات سلامت آلت تناسلی کمک نکند – به ویژه در بوی آلت تناسلی – مطرح شده است.

درباره رژیم کتو

فرض اصلی پشت رژیم کتو واقعاً جدید نیست و اساس بسیاری از روندهای رژیم غذایی قبلی را تشکیل داده است. اساسا، ایده کاهش کربوهیدرات ها و افزایش پروتئین و چربی است. هنگامی که بدن فقط مقادیر کمی کربوهیدرات جذب می کند، مواد اولیه مورد نیاز برای سطح قند خون را کمتر می کند. با کربوهیدرات های کمی برای دریافت انرژی، به جای آن به چربی ها و پروتئین ها تبدیل می شود. و وقتی این کار را انجام می دهد، باعث می شود فرد وزن بیشتری از دست بدهد.

کتوز نام فرآیند دریافت انرژی از چربی ها و پروتئین ها است، از این رو رژیم کتو نامیده می شود.

بوی مشخص

طولی نکشید که مردم متوجه شدند که بسیاری از رژیم‌های کتو، عطر خاصی در مورد آنها ایجاد کرده‌اند. این به چندین عامل مربوط می شود، یکی این که رژیم کتو باعث افزایش کتون در بدن می شود که هنگام سوزاندن چربی برای سوخت ایجاد می شود. این یک فرآیند طبیعی است، اما یکی از محصولات جانبی آن افزایش تولید استون است، همان ماده ای که در پاک کننده لاک ناخن یافت می شود. هنگامی که فردی عرق می کند یا ادرار می کند، ممکن است بوی استون از خود متصاعد شود.

علاوه بر این، سوزاندن چربی های ذخیره شده بدن به این معنی است که هر گونه سمی که در آن چربی دفن شده است، اکنون آزاد می شود و بوی منحصر به فرد آن ها نیز به ترکیب عرق شده اضافه می شود.

در نهایت، رژیم کتو همچنین پروتئین‌ها را تجزیه می‌کند، و آنها تمایل به انتشار بوی مشخصی نیز دارند، بویی که تا حدودی شبیه آمونیاک است.

و همه این بوها می توانند آن را در فاق مخلوط کنند، جایی که گرمای اضافی دو لایه لباس محیطی گرم و مرطوب ایجاد می کند که برای بوها عالی است. و هنگامی که مردی لباس زیر خود را در می آورد، ممکن است بوی آلت تناسلی به شدت قوی ایجاد شود.

موقت

البته بدن هر فردی متفاوت است و چیزها را به طور متفاوتی متابولیزه می کند. برخی از افرادی که از رژیم کتو استفاده می کنند ممکن است تنها افزایش جزئی در بوی قابل تشخیص آلت تناسلی داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است با وضعیت بوی آلت تناسلی خود مواجه شوند که واقعاً وحشتناک است.

خبر خوب این است که برای بسیاری از افراد، وضعیت بو موقتی است. اگر فردی به رژیم کتو پایبند باشد، پس از چند هفته یا چند ماه، برای اکثر افراد بدن به رژیم جدید عادت کرده و بوی شدید آن کاهش می یابد.

در این بین، مردان باید اقداماتی را انجام دهند تا بوی آلت تناسلی را تا جایی که می توانند کاهش دهند. واضح است که شستشوی مناسب با یک صابون ملایم هر روز مفید است، یا در صورت نیاز بیشتر اوقات – و به خصوص اگر فردی از نظر بدنی فعال باشد و زیاد عرق کند. همچنین به “تهویه” آلت تناسلی تا حد امکان کمک می کند، شاید با برهنه خوابیدن.

یکی دیگر از کارهایی که مردان در رژیم کتو می توانند برای کمک به کاهش بوی آلت تناسلی انجام دهند، استفاده روزانه از روغن درجه یک سلامت آلت تناسلی است. (متخصصین بهداشت توصیه می کنند Man 1 Man Oil که از نظر بالینی ثابت شده است که ملایم و برای پوست بی خطر است). ضروری است روغن انتخاب شده حاوی ویتامین A باشد. چرا؟ از آنجا که این ویتامین فوق العاده و مفید دارای خواص ضد باکتریایی است که می تواند در کاهش بوی مداوم آلت تناسلی مفید باشد. در حالت ایده آل، روغن همچنین باید حاوی آلفا لیپوئیک اسید باشد. این آنتی اکسیدان قوی با مبارزه با رادیکال های آزاد و آسیب هایی که ایجاد می کنند، پوست آلت تناسلی را تقویت می کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر