آیا موهای شما پس از کووید-۱۹ به سرعت می ریزد؟


موارد ریزش مو در بیماران بهبودیافته از کرونا رو به افزایش است، افرادی که در موج دوم این ویروس را شکست داده اند اکنون علائم شکستگی مو، حساسیت پوستی، بثورات، ضعف، خستگی، یخ خشک و غیره را نشان می دهند و کارشناسان می گویند کاهش یافته است. در مو در بدن این بیماران ۳۰ روز پس از بهبودی. در عین حال، چنین مواردی در برخی از بیماران حتی در دوران کووید گزارش شده است. در برخی بیماران کمبود مواد مغذی در رژیم غذایی، تب، استرس، بی خوابی و تغییرات هورمونی نیز می تواند باعث ریزش مو شود.

ریزش مو در کووید

دلیل این امر التهاب پس از کووید است، تغییرات وزن و کمبود ویتامین D و ویتامین B12 می تواند دلیل بزرگی برای این امر باشد.

چگونه ریزش مو بعد از کووید را درمان می کنید؟

پروتئین را در رژیم غذایی روزانه خود افزایش دهید به گفته کارشناسان این نوع ریزش مو موقتی است، به این حالت تلوژن افلوویوم می گویند و معمولاً روزانه ۱۰۰ تار مو از دست می رود اما در این حالت روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ تار مو می ریزد. پس از غلبه بر کرونا، به بیماران توصیه می شود که از یک رژیم غذایی مغذی پیروی کنند و میزان پروتئین را در رژیم غذایی افزایش دهند.

اگر ریزش مو به مدت ۵ تا ۶ هفته ادامه داشت، با پزشک خود مشورت کنید

به گفته متخصصان، اگر این اتفاق به مدت ۵ تا ۶ هفته به طور مداوم رخ داد، پس با پزشک مشورت کنید، در چنین شرایطی به بیمار توصیه می شود موها را با شامپوی ملایم بشویید، با روغن ماساژ دهید و با شانه دندانی پهن از موها مراقبت کنید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/