آیا ماساژ دوران بارداری برای من و کودکم بی خطر است؟ انجمن سلامت زنان | ارائه دهندگان سلامت زنان در کانزاس سیتی، شرکای سلامت زنان


آیا ماساژ دوران بارداری برای من و کودکم بی خطر است؟

۱۶ دسامبر ۲۰۲۱

ماساژ قبل از تولدهنگام بارداری، ایمنی مهم است. یک زن چیزهای زیادی را در زندگی خود تغییر می دهد. کافئین را قطع کنید، بر آنچه می خورند نظارت کنید و حتی خمیر دندان را عوض کنید. با این حال، بحث برانگیزترین روش مراقبت از خود، ماساژ دوران بارداری است.

در حالی که لمس کردن ممکن است دلیلی برای نگرانی نباشد، لمس عمیق ممکن است خطری برای جنین و مادر باشد. در نتیجه بارداری، بدن به وضوح تغییر کرده است، اندام ها در موقعیت های مختلف قرار دارند و یک مسافر جدید به حداکثر ایمنی نیاز دارد.

آیا ماساژ دوران بارداری برای مادر مفید است؟

پاسخ کوتاه – بله. اما، اولا، نه تنها مادر را آرام می کند، بلکه به کودک اجازه می دهد تا احساس آرامش کند زیرا نیازهایش به هم گره خورده است. این به نوبه خود حس بهتری از رفاه، راحتی بهتر و سلامت طولانی مدت را برای نوزاد و مادر به ارمغان می آورد. از نظر متابولیک، انجمن بارداری آمریکا بیان می کند که به تنظیم هورمون ها و کاهش فیزیکی تورم مرتبط با بارداری کمک می کند.

با این حال، هنگام انتخاب ماساژ درمانگر قبل از تولد، برخی مصالحه ها وجود دارد.

همه ماساژدرمانگران یکسان ایجاد نمی شوند

ماساژدرمانگر شما باید دارای تجربه و گواهی به عنوان ماساژور دوران بارداری باشد. حتماً گواهینامه اثبات شده داشته باشید و قبل از گرفتن نوبت با پزشک خود مشورت کنید.

در مورد زمان بندی، هر زمانی در دوران بارداری مجاز است اگر مراحل و دستورالعمل های صحیح را دنبال کنید و قبل از زدن میز آماده باشید. با این حال، اگر حاملگی پرخطر دارید یا سابقه پزشکی قبلی آسیب یا جراحی دارید، باید از پزشک خود تأییدیه بگیرید.

بسیاری از بیماران ما عاشق ماساژ قبل از تولد هستند! شما حق دارید آرام باشید، نگران نباشید و لذت ببرید! اگر می خواهید در دوران بارداری ماساژ دهید، حتما با ارائه دهنده خود در Women Health Associates مشورت کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/