آیا زمان مراجعه به متخصص باروری فرا رسیده است؟ | همکاران سلامت زنان – KCWomen’s Health Associates


آیا زمان مراجعه به متخصص باروری فرا رسیده است؟

۲۶ نوامبر ۲۰۲۱

زوج ناباروردو یا سه “منفی” اول تست بارداری خانگی ناامید کننده است اما نگران کننده نیست. در روز ششم، نوزدهم و پانزدهم – می توانید شروع به احساس ناامیدی کنید.

ولی بودن است نومید؟ یا فقط باید صبور بود؟ چه زمانی زمان ادامه تلاش است و چه زمانی زمان کمک گرفتن از متخصص باروری است؟

علائمی که ممکن است با تشخیص ناباروری روبرو شوید

عوامل ناباروری بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید. داده های کنونی به ما می گوید که حدود ۱۲ درصد – یا از هر هشت زوج یک زوج – برای باردار شدن با مشکل مواجه خواهند شد. عمده تشخیص ناباروری به طور مساوی بین مردان و زنان تقسیم می شود (به نام ناباروری چند عاملی) بنابراین عمل کنید مطمئن شوید که هر دو تلاش مساوی انجام می دهید ارتقای سلامت باروریو اگر در یک زمان معقول باردار نشدید، هر دوی شما باید معاینه شوید.

شما آن را به درستی زمان بندی کردید، و همه چیز هنوز کار نمی کند

مردم به اشتباه فکر می کنند که باید برای تخمک گذاری برنامه ریزی کرد. در حالی که شما دارید برای تخمک گذاری برای باردار شدن و صبر کردن زوج تخمک گذاری به این معنی است که شما برای مدت طولانی منتظر هستید زیرا تخمک فقط ۱۲ تا ۲۴ ساعت “زندگی” می کند. با این حال، اسپرم ها بیشتر عمر می کنند.

خواندن، اهمیت زمان: چگونه شانس بارداری را افزایش دهیمو تا مطمئن شوید که آن را به درستی انجام می دهید.

شما ۱۲ ماه یا بیشتر تلاش کرده اید

حقیقت این است که سن قطعا مهم است وقتی نوبت به کیفیت و کمیت تخمک های شما می رسد، بعد از ۳۸ سالگی، زمان بسیار مهم است، به خصوص اگر یک عامل ناباروری ناشناخته در ترکیب وجود داشته باشد.

  • اگر ۳۵ سال یا کمتر دارید و ۱۲ ماه متوالی (یا بیشتر) برای باردار شدن تلاش کرده اید، وقت آن رسیده است که به دنبال کمک برای باروری باشید. شانس این است که چیزی نیاز به توجه ویژه دارد.
  • اگر ۳۶ تا ۴۰ سال سن دارید، پس از شش ماه تلاش متوالی باید به دنبال کمک باشید.
  • اگر ۴۰ سال یا بیشتر دارید، سه یا چهار ماه به خودتان فرصت دهید و بلافاصله به دنبال کمک باشید.

آیا عامل ناباروری شناخته شده ای دارید؟

اصطلاحاتی مانند آندومترو سندرم تخمدان پلی کیستیک، یا فیبروم ها یکی از دلایل اصلی ناباروری در زنان است. اخطار این است که آنها خود به خود برای ناباروری تشخیص داده نمی شوند زیرا بسیاری از زنان مبتلا به این شرایط بدون کمک باردار می شوند. با این حال، فرض کنید تشخیصی دارید که باعث ناباروری می شود. در این مورد، اگر خود به خود باردار نشدید، احتمالاً پزشک شما را زودتر به متخصص باروری ارجاع می دهد.

من قبلا باردار بودم ولی الان جواب نمیده

یکی از بهترین چیزها در مورد باردار شدن سریع در اولین بار این است که احساس اطمینان کنید که مشکل ناباروری ندارید. متاسفانه، ناباروری ثانویه (ناتوانی در باردار شدن زمانی که در حال حاضر بچه دار شده اید) دو برابر ناباروری اولیه شایع است – بخشی به دلیل سن بالا و تا حدی به دلیل سن بالا. در نتیجه عوامل دیگر.

اگر بار اول نسبتاً سریع باردار شدید اما این بار با مشکل مواجه شدید – ارزش دارد که به پزشک خود مراجعه کنید.

او حاملگی سوم (یا بیشتر) خود را سقط کرد

یک یا دو سقط جنین غیر معمول نیست (اما بسیار ویرانگر). با این حال، سه یا بیشتر سقط جنین – مخصوصاً متوالی – نشانه آن است که علت آن چیزی است که می توان تشخیص داد. این می تواند یک ناهنجاری آناتومیک باشد یا می تواند نشانه ای از بارداری باشد نقص کروموزومی یا ژنتیکی. تعیین علت سقط جنین به شما کمک می کند تا باردار شوید – و باردار بمانید – از طریق آزمایش، درمان و/یا درمان کمکی باروری.

شرکای سلامت زنان او اینجاست تا سلامت باروری شما را ارتقا دهد و از شما در یک بارداری سالم، زایمان و زایمان حمایت کند. اگر بر این باوریم که یک عامل ناباروری مانع باردار شدن شما می‌شود و قادر به درمان آن نیستیم، شما را به بهترین متخصصان باروری در منطقه کاناکاس ارجاع می‌دهیم و سپس به دنبال ارائه مراقبت‌های استثنایی قبل از زایمان پس از بارداری هستیم. .

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/