آیا برنامه رژیم کم قند رژیم معجزه آسایی برای کاهش وزن است که همه به دنبال آن بوده اند؟

به نظر می رسد که هر چند هفته یکبار یک رژیم غذایی جدید منتشر می شود و یکی از جدیدترین آنها برنامه رژیم غذایی کم قند است. در حال حاضر کتاب های زیادی در مورد این موضوع در کتابفروشی محلی شما وجود دارد و خود این رژیم مدتی است که به عنوان یک برنامه رژیم غذایی دیابتی رایج شده است، اما این اولین بار است که به عنوان یک درمان معجزه آسا برای کاهش وزن در بین عموم منتشر می شود. . بنابراین این سوال پیش می‌آید که “آیا رژیم کم قند می‌تواند برای افراد غیر دیابتی نیز مفید باشد؟” همانطور که مقاله را مرور می کنیم به این موضوع خواهیم پرداخت، بنابراین بیایید ببینیم بدن شما چگونه قندهای بدن را ایجاد و استفاده می کند.

قندهای بدن

وقتی غذا می خورید، مثلاً یک ساندویچ ژامبون و پنیر روی گندم کامل، دستگاه گوارش شما کربوهیدرات ها (کاهو، گوجه فرنگی و نان) را به قندهای ساده تجزیه می کند. این قند از طریق خون شما عبور می کند و انسولین ایجاد شده توسط لوزالمعده شما با رساندن قند به بخش های حیاتی بدن مانند ماهیچه ها، اندام ها و مغز شما برای انرژی وارد عمل می شود.

هدف از برنامه غذایی کم قند چیست؟

این رژیم غذایی برای ثابت نگه داشتن سطح قند خون بیماران دیابتی طراحی شده است تا سطح قند خون بالا یا پایین را که می تواند برای آنها بسیار خطرناک باشد، دریافت نکنند. چرا؟ اگر ناگهانی قند خون بالا بیاید، لوزالمعده می تواند بیش از حد انسولین تولید کند که تمام قندهای خون را به یکباره خارج می کند و باعث از کار افتادن انرژی می شود. میل به غذاهای حاوی قند بیشتر شروع می شود و در نتیجه وضعیت بسیار خطرناکی را برای یک دیابتی ایجاد می کند. بیشتر دیابتی ها دچار مشکلات وزنی نیز می شوند زیرا وضعیتی به نام مقاومت به انسولین دارند که زمانی رخ می دهد که پانکراس تولید انسولین کافی برای کنترل سطح قند خون را متوقف کند. قندهای اضافی در جریان خون به رسوب چربی تبدیل می‌شوند و وزن اضافه می‌کنند و در معرض خطر بیماری قلبی، سرطان، سکته و دیابت قرار می‌گیرید.

آیا برنامه غذایی کم قند چیزی است که برای کاهش وزن به آن نیاز دارید؟

اگر دیابتی نیستید، می‌توانم بگویم که این رژیم برای شما مناسب نیست. برنامه رژیم غذایی کم قند برای کنترل میزان قند ورودی به بدن برای جلوگیری از شوک انسولین است و واقعاً برای کاهش وزن سریع یا پایدار طراحی نشده است. اگر هدف شما کاهش وزن به شیوه ای سالم و کنترل شده است، باید بدانید که بدن شما به چه چیزی نیاز دارد و غذاهای مناسب چیست.

اساساً، برنامه رژیم غذایی کم قند مبتنی بر استدلال صحیح برای افراد دیابتی است، اما چیزی بیش از یک رژیم غذایی مد روز برای بقیه ما نیست. برنامه غذایی کم قند، رژیم معجزه آسایی نیست که برای کاهش وزن پایدار به دنبال آن هستید. داشتن یک سبک زندگی سالم همراه با ورزش و تغذیه سالم همیشه باعث کاهش وزن سریع و پایدار ما می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر