آواز سامبا در نیوکمپ. مسابقه خاطره انگیز + عکس با بهترین برزیلی های تاریخ بارسلونا


به گزارش خبرگزاری فارس، بارسلونا در تابستان رافینیا را از لیدز یونایتد فروخت تا یک ستاره برزیلی را به لیست بازیکنان برزیلی تاریخ بارسلونا اضافه کند.

رافینا در فصول گذشته یکی از بهترین بازیکنان لیگ برتر بوده و مورد توجه بسیاری از قدرت های جهانی قرار گرفته است. در نهایت بارسلونا توانست با ۶۵ میلیون یورو بالاتر از چلسی او را به ترکیب خط حمله خود اضافه کند.

حضور این ستاره برزیلی در بارسلونا باعث شد تا مروری بر عملکرد ستاره های سلسائو در سال های اخیر و اخیر داشته باشیم. ستاره ای که در بین آبی ها تاریخ ساز شد و یکی از بهترین بازیکنان جهان لقب گرفت.

*رونالدینیو

ستاره برزیلی با وعده لاپورتا در سال ۲۰۰۳ از پاری سن ژرمن خرید و به عنوان یکی از بهترین بازیکنان جهان معرفی شد. بازیکنی که دو سال متوالی برنده توپ طلا شد و در ال کلاسیکو مقابل دشمن قدیمی بارسلونا مورد تقدیر قرار گرفت.

رونالدینیو با بارسلونا دو قهرمانی لالیگا را به دست آورد و در سال ۲۰۰۵ توانست این تیم را به لیگ قهرمانان اروپا برساند.

* دنی آلوز

معروف ترین بازیکن فوتبال بارسلونا به یکی از بهترین مدافعان راست تاریخ تبدیل شد. بازیکنی که گواردیولا در سال ۲۰۰۸ از سویا خرید و توانست به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ لقب بگیرد.

دنی آلوز سال گذشته به صورت رایگان به بارسلونا بازگشت تا به ژاوی کمک کند تا تیم را احیا کند.

ستاره برزیلی در ۹ سال بازی برای بارسلونا ۲۶ جام از جمله ۶ جام در لالیگا و ۳ جام در لیگ قهرمانان اروپا کسب کرده است.

* نیمار

در سال ۲۰۱۳ که رئال مادرید گرت بیل را با ۱۰۰ میلیون یورو خرید، نیمار ستاره آبی ها شد. او در اولین ال کلاسیکو خود گلزنی کرد و توانست بهترین بازیکن اسپانیا در ۴ سال زندگی خود لقب بگیرد.

در سال ۲۰۱۷ که بارسلونا فکر می کرد می تواند وراتی را از پاریس بخرد، پول قطری ها برای نیمار خرج شد و ستاره برزیلی با ۲۲۲ میلیون یورو راهی فرانسه شد.

نیمار با بارسلونا یک بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا، دو بار در لالیگا و سه بار قهرمان جام اتحادیه اروپا شده است.

*رونالدو

ستاره برزیلی تنها یک سال برای بارسلونا بازی کرد اما رکوردی از خود بر جای گذاشت که تا مدت ها هیچکس نمی تواند آن را شکست دهد.

رونالدو نازاریو با بارسلونا قهرمان یک جام اروپا، یک سوپرکاپ اسپانیا و یک کوپا دل ری اسپانیا شد.

* روماریو

ستاره آیندهوون برای انتقال به بارسلونا در سال ۱۹۹۳ توجه کرایف را به خود جلب کرد. این بازیکن دو سال برای آبی ها بازی کرد و در ۶۵ بازی ۳۹ گل به ثمر رساند.

او در سال ۱۹۹۳ تنها به یک جام رسید و آن قهرمانی در اسپانیا بود.

* ریوالدو

در سال ۱۹۹۷، لوئیس فن خال، ستاره برزیلی ریوالدو را از دپورتیوو لاکرونیا به بارسلونا آورد. این بازیکن تنها ستاره تیم شد و بارها نقش ناجی آبی ها را بازی کرد.

ریوالدو در بارسلونا ۲۳۵ بازی انجام داد و ۱۲۹ گل به ثمر رساند. او دو قهرمانی لالیگا، یک قهرمانی لیگ قهرمانان و یک سوپرکاپ اروپا را به دست آورد.

* آدریانو

مدافع چپ دوران پپ گواردیولا از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ در این تیم حضور داشت و ۱۵ عنوان قهرمانی را به دست آورد. اگرچه او یکی از بازیکنان اصلی بارسلونا نبود، اما در برخی مسابقات برای این تیم مفید بود.

* ماکسول

او از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ در تیم بارسلونا حضور داشت و ۹ عنوان قهرمانی را به دست آورد که مهمترین آنها لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۱ بود.

* جولیانو بالتی

او اگرچه بازیکن مهمی در تاریخ این باشگاه نبود اما در فینال لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کرد. بلوتی که دروازه آلمونیا را از زاویه بسته در سمت راست باز کرد، نقش مهمی در قهرمانی بارسلونا در سال ۲۰۰۶ داشت.

* اسلوونی

او از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ پیراهن بارسلونا را بر تن کرد و دو بار قهرمان اروپا شد. مدافع چپ آبی ها ۳ بار قهرمان لالیگا، ۲ بار سوپرکاپ و یک بار قهرمان کوپا دل ری شده است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید