آمریکا و اسرائیل گاز لبنان را می دزدند و به اروپا می فروشند


امضای توافقنامه گازی بین اروپا و رژیم صهیونیستی در قاهره، پایان سفر آموس هاکستن، میانجی آمریکایی از مذاکرات غیرمستقیم بین بیروت و تل آویو در مورد مرزهای دریایی دو طرف است.

به گزارش روزنامه الوطن، هوکستین در سفر خود به بیروت از مقامات لبنانی درخواست تایید کتبی یا شفاهی برای حذف ایده مشارکت لبنان در میدان گازی کرد.

محمد عبید نویسنده و تحلیلگر لبنانی در گفت و گو با الوطن از تلاش های میانجی گری آمریکا برای پیشبرد روند استخراج گاز و درخواست قاهره از تل آویو برای صادرات گاز به کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا و امضای توافقنامه سه جانبه بین اروپا قدردانی کرد. دیروز.

وی افزود: میدان نفتی کاریش که تولید گاز در آن از اواخر سپتامبر آغاز می شود، از ابتدای سال ۲۰۲۵ یکی از منابع اصلی گاز مدیترانه خواهد بود.

عبید اصرار داشت که بر اساس اطلاعات موجود، هدف هوکستین کسب تاییدیه کتبی یا شفاهی لبنانی ها برای از بین بردن مفهوم مشارکت در حوزه کاری خود بوده است. اما فرماندهی ارتش لبنان با بررسی های دقیق ثابت کرده است که بخش بزرگی از میدان نفتی متعلق به لبنان است.

وی افزود: اطلاعات نشان می دهد رژیم صهیونیستی انقضای توافق عجولانه با لبنان را به تعویق انداخته و به دنبال اثبات این واقعیت است که لبنان باید عملیات استخراج و تولید خود را در خاک خود متوقف کند. از هرگونه اقدام حقوقی بین المللی جلوگیری کنید. زیرا طبق قوانین بین المللی، نصب سکوها و تجهیزات استحصال گاز و شروع تولید و در صورت عدم اعتراض کشور مربوطه، طبق قوانین بین المللی، این موضوع برای کشوری است که به طور رسمی آغاز شده است. ، به دست آمده است. .

عبید خاطرنشان کرد: دیدگاه حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله درباره تعیین مرز با اسرائیل دو جنبه دارد: عقب نشینی. اما در صورت شکست، گزینه دوم روی میز فشار برای تعطیلی عملیات تولید و فشار بر کشتی برای دوری از منطقه کاری خود است، به این معنی که پتانسیل تشدید تنش در منطقه قوی است.

الوطن به نقل از یک مقام ایرانی می نویسد که بحث تامین انرژی پشت همه جنگ ها مطرح شده و جنگ در سوریه به دلیل بحث گاز بوده است و به هر حال نیاز به حفظ تعادل در منطقه است. . کشورهای محور تحت محاصره نخواهند بود. به خصوص که کشورهایشان انرژی زیادی دارند و با وجود شرایط سخت، تسلیم نمی شوند.

ولید فیاض وزیر انرژی لبنان نیز اعلام کرد که به زودی در بیروت با نمایندگان وزارتخانه های انرژی مصر و سوریه برای امضای توافق نامه ارسال گاز به لبنان از طریق مصر دیدار خواهد کرد.این نشست برگزار خواهد شد. توافق در حال نهایی شدن است.

اختلافات بین دو طرف بر سر مرز دریایی رژیم صهیونیستی و لبنان در روزهای اخیر بالا گرفته است.

رژیم صهیونیستی چند روز پیش کشتی ای را برای استخراج گاز از میدان گازی کاریش که در منطقه مورد مناقشه بین سرزمین های اشغالی و لبنان در خط موسوم به خط ۵ قرار دارد اعزام کرد که مورد توبیخ شدید مقامات بیروت و بیروت قرار گرفت. سیاستمداران پاسخ بسیار زیاد بود.

بر اساس مطالعات ارتش لبنان، خط ۴ و میدان سقوط از مناطق مشترک و درگیری هستند، اما برای مشترک بودن، دولت لبنان باید هماهنگی را در سازمان ملل مشخص کند، در حالی که سخنرانی رژیم صهیونیستی وجود ندارد. خط ۶ و منطقه خارج از آب های لبنان است و آمریکا برای رضایت هر دو طرف پیشنهاد تقسیم منطقه به دو قسمت را دارد که گفته می شود در راستای پیشنهاد عادی سازی روابط با آمریکا است. اسرائیل.

این در حالی است که اتحادیه اروپا و رژیم صهیونیستی روز گذشته در قاهره قراردادی سه جانبه با مصر امضا کردند که هدف آن انتقال گاز رژیم صهیونیستی به اروپا از طریق مصر است.

انتهای پیام/.
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید