آمار کروناویروس: نظارت بر شیوع بیماری در نیویورک

آمار کروناویروس: نظارت بر شیوع بیماری در نیویورک


از روزهای اولیه همه گیری ، اتاق خبر WNYC/Gothamist از داده ها برای شکل دادن به پوشش COVID-19 ما استفاده کرده است. در سال دوم شیوع ، ما صفحه آمار COVID-19 خود را تازه کردیم تا بر مهمترین معیارها تمرکز کنیم: واکسن ها ، انواع و آخرین روندها در شهر نیویورک.

در اینجا می توانید نسخه آرشیو شده طرح اصلی را پیدا کنید. WNYC/Gothamist تلاش فوق العاده ای را که Jake Dobkin ، Clarisa Diaz و Zach Gottehrer-Cohen برای حفظ این صفحه آمار در 16 ماه اول انجام داده اند ، به رسمیت می شناسد.

ردیاب COVID ما را برای مدارس NYC در اینجا بررسی کنید.

معیارهای متفاوتی در این صفحه می خواهید؟ لطفاً هر گونه س questionsال یا نظری را به [email protected] ارسال کنید.

آخرین روندها

این نمودارها آمار اولیه COVID شهر نیویورک در 90 روز گذشته را نشان می دهد. پس از رسیدن به دره در ماه ژوئن ، نرخ مثبت در طول تابستان افزایش یافت ، که توسط متغیر دلتا ایجاد می شود. این شهر در 14 آگوست ، میلیونمین مورد خود را به بیماری کووید نشان داد. انتقال در هفته های اخیر بار دیگر افزایش یافته است.

این نقشه نشان می دهد که کروناویروس اخیراً بر اساس نرخ مثبت قضاوت شده است. نرخ مثبت تعداد آزمایش هایی را نشان می دهد که عفونت را نشان می دهند. مثبت بودن بالا می تواند ایده ای را در مورد اینکه ویروس در کجا سریعتر گسترش می یابد ، ارائه دهد ، اما با میزان عفونت/انتقال یکسان نیست. نرخ مثبت بالای 5 only فقط ممکن است مکانهایی را نشان دهد که آزمایشات کافی برای پیگیری موارد شدید را دارند اما با موارد خفیف همخوانی ندارند.

این نقشه بستری شدن های COVID-19 در 28 روز گذشته را نشان می دهد. نرخ بستری شدن در مناطقی از شهر که افراد کمتری واکسینه می شوند بیشتر است.

اکثر داده های شهر نیویورک با سه روز تاخیر منتشر می شوند. داده های روزهای اخیر معمولاً موقتی است. دپارتمان با آمدن اعداد جدید داده های مربوط به تاریخهای قدیمی را تجدید نظر می کند ، بنابراین اعداد هر تاریخ ممکن است در طول زمان کمی تغییر کند.

واکسن ها

مصونیت گله زمانی اتفاق می افتد که یک بیماری عفونی دیگر گسترش پیدا نکند زیرا حفاظت از جامعه بالا است. این هدف برای COVID-19 ناشناخته است ، اما برخی از کارشناسان می گویند زمانی می توان به آن دست یافت که 70-85 of از یک محله ، شهر ، ایالت یا ملت در برابر عفونت مصون باشند. شهر نیویورک آمار واکسیناسیون را در وب سایت وزارت بهداشت و بهداشت روانی ارائه می دهد.

کمپین واکسیناسیون شهر نیویورک با سکسکه های اولیه شروع شد ، که بیشتر به دلیل شرایط بد آب و هوایی و عرضه محدود واکسن های Moderna و Pfizer ایجاد شد. شکاف دیجیتالی و دسترسی نابرابر به سیستم دوستیابی آنلاین برای نیویورکی های قدیمی ، جایی که مقامات فیلمبرداری را در اولویت قرار می دهند ، نیز مانع پیشرفت شد. Rollout در روزهای اولیه خود در کدپستی غنی و کم تنوع متمرکز بود. نرخ واکسیناسیون هنوز در مناطق مختلف بسیار متفاوت است – از بیش از 40 در بخشهای بروکلین تا 100 in در مرکز شهر. داده های منتشر شده توسط شهر نشان می دهد که نیویورکی های واکسینه شده فقط 1 درصد از موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از COVID را که بین ژانویه تا اواسط ژوئن ثبت شده است ، تشکیل می دهند.

برداشتهای روزانه تا اواخر فوریه افزایش یافت و تا حدودی با تأیید واکسن جانسون و جانسون در 27 فوریه حمایت شد. پس از پایان ماه مارس ، تعداد دامنه های جدید افزایش یافت زیرا صلاحیت جدید برای افراد بالای 50 ، هزاره ها و بعداً افراد بالای 16 سال باز شد. جهش مشابهی پس از تأیید واکسن برای نوجوانان در 10 مه رخ داد.

در 16 آگوست ، نیویورکی های دارای نقص ایمنی واجد شرایط دریافت دوز سوم واکسن COVID-19 شدند. و در 22 سپتامبر ، سازمان غذا و دارو واجد شرایط بودن واکسن را برای افراد مسن ، افرادی که در معرض بیماری جدی هستند ، و افرادی که شغل آنها شانس قرار گرفتن در معرض ویروس را افزایش می دهد ، مانند معلمان و کارکنان مراقبت های بهداشتی ، افزایش داد.

پس از هر دور توسعه واجد شرایط بودن ، تقاضا افزایش یافته و سپس کاهش می یابد. این الگو در مبارزات واکسیناسیون معمول است. پرشورترین افراد برای واکسیناسیون عجله می کنند و تنها کسانی باقی می مانند که تردید می کنند ، دسترسی ندارند یا منابع لازم برای بازدید از مرکز واکسن را ندارند. قطع فدرال واکسن جانسون و جانسون (13 تا 23 آوریل) نیز در افت واکسن نقش داشت ، اگرچه علت (لخته شدن خون غیر معمول) بسیار نادر است. در 12 ژوئیه ، FDA همچنین واکسن جانسون و جانسون را با تعداد کمی از موارد سندرم گیلن باره ، یک اختلال عصبی مرتبط کرد. مانند لخته های خون غیر معمول ، گیلن باره بسیار نادر است ، تنها 100 مورد از بیش از 12 میلیون دوز واکسن جانسون و جانسون گزارش شده است.

نظرسنجی های ملی نشان داده است که اعتماد به واکسن جانسون و جانسون در حال کاهش است ، اما برای واکسن های فایزر و مدرنا همچنان بالاست.

پس از رکود واکسن های جدید در اوایل تابستان ، تعداد افرادی که اولین واکسن خود را دریافت می کنند افزایش یافته است – از کمتر از 8200 نفر تازه واکسینه شده در روز در 10 جولای به بیش از 13400 در هفته 14 سپتامبر.

در حالی که مقامات شهری ، ایالتی و فدرال واکسن های کووید -19 را برای میلیون ها نفر در اختیار مردم قرار داده اند ، اما در مورد برخی از مشخصات جمعیتی کلیدی فاصله های زیادی وجود دارد.

به طور متوسط ​​، حدود 80 درصد از مردم نیویورک بالای 55 سال کاملاً واکسینه شده اند. اما قدیمی ترین نیویورکی ها هنوز عقب هستند: کمتر از 60 درصد از افراد بالای 85 سال کاملاً واکسینه شده اند. سیاهپوستان نیویورکی نیز همچنان واکسینه نشده بودند ، در حالی که نیویورکی های اسپانیایی بیش از ساکنان سفیدپوست بودند.

بر اساس آخرین داده های شهر ، تقریباً 69 درصد از کودکان 12 تا 17 ساله حداقل یک دوز واکسن COVID-19 دریافت کرده اند. کودکان زیر 12 سال در حال حاضر واجد شرایط نیستند ، اما در اوایل اکتبر ، Pfizer درخواست مجوز فوری واکسن COVID برای کودکان 5 تا 11 ساله را درخواست کرد.

شهر نیویورک در طول موج اول و دوم کروناویروس میزان زیادی از مواجهه طبیعی را تجربه کرد. این ایمنی ذاتی با دفاع ارائه شده توسط واکسن برای کاهش موارد ، بستری شدن و مرگ و میر ترکیب شده است.

بر اساس مطالعات اولیه ، انتظار می رود ایمنی طبیعی و مبتنی بر واکسن اگر ماهها نباشد ، ماه ها دوام خواهد آورد. اما گونه های جدید به احتمال زیاد از ایمنی ذاتی که در دوره های بهبودی گذشته مشاهده شده است جان سالم به در می برند ، در حالی که سپرهای مبتنی بر واکسن به احتمال زیاد دست نخورده باقی می مانند.

انواع

ویروس ها مانند هر میکروارگانیسم یا موجودی با ژنوم جهش می یابند. انواع ویروس کرونا تهدیدی مداوم برای افراد واکسینه نشده خواهد بود تا اینکه میزان عفونت به صفر برسد.

نوع دلتا در ماه های اخیر حاکم بوده است و اکنون اکثریت قریب به اتفاق موارد ذکر شده را تشکیل می دهد. این شهر همچنین نوع B.1.621 را که توسط سازمان بهداشت جهانی “mu” تعیین شده است ، به پیگیری خود اضافه کرده است. این گونه کلمبیایی است که در اروپا مورد توجه قرار می گیرد.

تا کنون ، در حالی که واکسن های COVID-19 در مطالعات آزمایشگاهی قادر به غیرفعال کردن همه انواع بوده اند ، تحقیقات جدید نشان می دهد که ممکن است در برابر عفونت های ناشی از نوع دلتا م asثر نباشند. بستری شدن و مرگ و میر برای افرادی که دوره کامل واکسن را دریافت می کنند کم است.

همه گیری نیویورک در زمان

این نمودارها نشان می دهد که چگونه موارد و بستری شدن در هر شهرستان و در سراسر شهر در حال تکامل است.

بیماری همه گیر COVID-19 در نیویورک ، نیوجرسی و کانکتیکات

موج دوم ایالت نسبت به موج اول بخشهایی از نیویورک خارج از پنج شهرستان را تحت تأثیر قرار داد ، الگویی که در نیوجرسی و کانکتیکات نیز صدق می کند. موارد و مرگ و میر در هر سه ایالت به طور گسترده کاهش یافته است زیرا واکسن ها به طور گسترده در دسترس هستند ، اما موارد قدیمی در حال حاضر دوباره در حال ظهور هستند. از اوایل ماه اکتبر ، انتقال جامعه در همه استانهای سه ایالت “زیاد” یا “قابل توجه” است ، و کل منطقه را از آستانه جهانی پوشش داخلی CDC بالاتر می برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *