آمار عملکرد کشتی قهرمانی جهان; به رکورد بی نظیر سورن از قهرمانی گذشته


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی از روز شنبه در صربستان آغاز می شود و تیم ورزشی کشورمان نیز با ترکیب کامل و ده کشتی گیر در این رقابت ها شرکت می کند. با اطلاعیه سمت محمدرضا گرزا در ۶۷ کیلوگرم و محمدهادی ساراوی در ۹۷ کیلوگرم در جایگاه نخست قرار دارند.

تیم ورزش کشورمان سال گذشته با کسب ۱۴۶ امتیاز پس از روسیه به مقام دوم این رقابت ها دست یافت.کیران کشورمان به کسب عنوان تیمی امیدوار است اما در این صورت نباید حضور برخی رقبا را نادیده گرفت.

*درخشش در اسلو با مدال های رنگارنگ

ضرب وشتم دیلخانی محمدرضا گرین در ۶۳ کیلوگرم، محمدهادی ساراوی در ۹۷ کیلوگرم و علی اکبر یوسفی در ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند. محمد علیزم و پژمان پشتم او دارنده مدال برنز کشورمان بود. تغییری در ساختار رقابت های امسال در تیم محمد بنا ایجاد شده که می توان دلیل آن را غیبت او دانست. دیلخانی و علی اکبر یوسفی به آن اشاره کرد. دیلخانی به دلیل آسیب دیدگیچک کردن او به خاطر قد امین نه در ترکیب است و نه وزن میرزازاده وی در ۲ انتخابات نماینده کشورمان در صربستان خواهد بود.

با توجه به چرخه تکمیل شده و در دسترس بودن حاشیهکیران در مسابقات بین المللی باید دید کشتی گیران در مسابقات بین المللی ۲۰۲۲ چگونه کار خواهند کرد و آیا شاگردان در غیاب روسیه می توانند به این عنوان قهرمانی دست یابند یا خیر؟ بعد از جام جهانی پارسال کشتی گیران در بسیاری از میادین حضور نداشتند اما با توجه به تعریف دوره مقدماتی تعدادی از آنها برای کسب امتیاز لازم در مسابقات رده بندی شرکت کردند. سمت قهرمانی جهان نتایج خوب مسابقات جهانی نروژ در مدت کوتاهی پس از بازی های المپیک برگزار شد و برخی از مسابقات در آن شرکت نکردند اما مسابقات امسال در شرایط متفاوتی برگزار می شود. اول اینکه غیبت روس ها و همین موضوع زمینه را فراهم می کند تا کشورهای مختلف شانس خود را برای کسب مدال امتحان کنند. در این زمینه بسیاری از کشورها در اوزان مختلف حرفی برای گفتن دارند که شاید کار را برای غایبان کشورمان کمی سخت کند.

* آخرین قهرمانی فرنگی در چه سالی بود؟

عنوان بهترین تیم کشتی فرنگی در مسابقات قهرمانی بین المللی ۲۰۱۴. این مسابقات در تاشکند مرکز ازبکستان برگزار شد و تیم کشورمان به مقام قهرمانی دست یافت. در نتیجه کار فرنگی، حمید سوریان طلا، امید نوروزی نقره و افشین بیابانگرد و قاسم رضایی دو مدال برنز کسب کردند.کیران کشورمان در این مسابقات حضور داشت. در مجموع کشورمان با پنج دوره مسابقات آزاد و یک قهرمانی خارجی در جایگاه پنجم قرار دارد.

شاگردان آقای خاص با توجه به عملکرد خوب خود در المپیک توکیو اکنون امیدوار به کسب این عنوان قهرمانی هستند. با توجه به محرومیت روسیه از حضور در این رقابت ها، ملی پوشان کشورمان پس از سال ها شانس کسب این عنوان قهرمانی را دارند. فدراسیون بین المللی کشتی در تازه ترین گزارش خود گرا و ساراوی را به عنوان دو مدعی اصلی کسب مدال طلای فدراسیون بین المللی کشتی معرفی کرده است.

* سوریان پرافتخارترین هنرمند ایران است

در بین ورزشکاران، حمید سوریان را پرافتخارترین بازیکن حاشیه ای می دانند. او از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ توانست ۶ مدال طلای جهان را از آن خود کند و دومین برترین های فرانسه بود.کیران برای قرار گرفتن در این طبقه بندی، اسکندر کارلین روسیه با ۹ طلا پیشتاز است. مایاها لوپز کوبا با ۵ طلا و ۳ نقره سوم است.

تیم ملی کشتی کشورمان صربستان به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: پویا دادمارها
۶۰ کیلوگرم: مهدی محسنژاد
۶۳ کیلوگرم: علیرضا نجاتی
۶۷ کیلوگرم: مورد علاقه محمدرضا
۷۲ کیلوگرم: محمدرضا مختاری
۷۷ کیلوگرم: محمد علیزم
۸۲ کیلوگرم: پژمان پشتم
۸۷ کیلوگرم: نصیر علیزاده
۹۷ کیلوگرم: محمدهادی ساراوی
۱۳۰ کیلوگرم: آمین میرزازاده

به پایان برسد پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید