آخرین وضعیت لوایح ایجاد سه منطقه آزاد/ تلاش دولت برای رفع قرنطینه از مناطق مرزی


سید محمد حسینی معاون اول نهاد ریاست جمهوری در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، یکی از راه های توسعه کشور را همین مناطق آزاد دانست که می تواند سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری و حضور در این مناطق جذب کند. کشور. در این زمینه ها کار کنید.

او گفت که تشریفات اداری و تشریفات اداری باید برای تشویق سرمایه گذاران کاهش یابد، افزود: این امکان را به سرمایه گذاران می دهد که تحرک بیشتری داشته باشند و انگیزه سرمایه گذاری به این صورت را داشته باشند.

معاون اول رئیس جمهور به تلاش کشور برای جذب سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در کشورش اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاری یعنی تولید، اشتغال و رفاه اقتصادی، به همین دلیل این کار در ایران هم شروع شده و دولت تمام تلاش خود را برای جذب سرمایه گذار انجام داده است، اما ضعف ها و مشکلاتی هم وجود دارد.

حسینی ادامه داد: زمانی می گفتند مناطق آزاد به مراکز صادراتی تبدیل شده است. اما گزارشی که امروز توسط آقای سعید محمد رئیس مناطق آزاد ارائه شد نشان می دهد که تراز صادرات و واردات مثبت شده است یعنی هر چه واردات بیشتر شود صادرات بیشتر می شود اما قطعا صادرات. از این مناطق باید در آینده افزایش یابد

وی درباره روند بررسی و ماهیت لایحه ای که در ابتدا دولت در خصوص ایجاد مناطق آزاد ارائه کرد، توضیح داد: مجلس نمایندگان به این طرح اعتراض کرد، سپس به شورای نگهبان رفت و به مجلس بازگشت. مجلس، چون نظر شورای نگهبان در مجلس قانع نشد. بر این اساس دولت این لایحه را در قالب سه لایحه جداگانه برای جلب نظر شورای نگهبان ارائه و دلایل هر یک را بیان کرد.

حسینی ادامه داد: در حال حاضر این لایحه در مجلس در حال بررسی است که ۱۵ منطقه آزاد تجاری در کشور داریم که در صورت تصویب این سه منطقه در مجلس و مجلس تعداد مناطق آزاد در کشور افزایش می یابد. “به ۱۶ می رسد. ۱۸.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: نیازی به افزایش تعداد مناطق آزاد نیست که برای ایجاد تعادل در کشور ضروری است.

حسینی با بیان اینکه تصمیم برای احداث مناطق آزاد بر اساس کاربری زمین گرفته شده است، تصریح کرد: در برخی مناطق منطقه آزاد داشتیم و در برخی دیگر نداشتیم. این کار از یک طرف ایجاد تعادل برای شاهد رشد اقتصادی در مناطق مرزی کشور و کاهش محرومیت مناطق مرزی است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید