آتش سوزی در کالیفرنیای جنوبی بزرگراه را بست و نیروهای تخلیه را تخلیه کردند

آتش سوزی در کالیفرنیای جنوبی بزرگراه را بست و نیروهای تخلیه را تخلیه کردند


سولوانگ ، کالیفرنیا – دستور تخلیه روز سه شنبه به دلیل آتش سوزی شدید ناشی از وزش باد شدید که بزرگراه اصلی کالیفرنیای جنوبی را برای بیش از یک روز بست ، تمدید شد.

مقامات آتش نشانی شهرستان گفتند که دست کم 200 آتش نشان با آتش سوزی علیسال ، که 21 مایل مربع (54 کیلومتر مربع) در ساحل شهرستان سانتا باربارا سوزانده بود ، مبارزه کردند و تنها 5 درصد آن مهار شد.

آتش سوزی روز دوشنبه در یک خط الراس رخ داد و به اقیانوس فوران کرد و باعث مسدود شدن 101 ایالات متحده ، تنها بزرگراه اصلی در آن قسمت از ساحل شد. دستور تخلیه و هشدار برای مناطق مختلف منطقه تحت نفوذ صادر شده است.

به روز رسانی آتش سوزی در روز سه شنبه گفت: “آتش در قسمت چپارال متراکم می سوزد و توسط بادهای شدید رانده می شود و به سرعت در حال افزایش است.” به گفته مقامات ، وزش باد در برخی مناطق به 70 مایل در ساعت (113 کیلومتر در ساعت) می رسد.

در شمال کالیفرنیا ، آتش نشانان کنترل آتش سوزی را افزایش دادند که باعث تخریب 25 خانه متحرک ، 16 دستگاه RV و یک ساختمان پارک در RV Rancho Marina RV Park در شهرستان ساکرامنتو شد. به گفته آتش نشانی دلتا رودخانه ، حداقل 20 سازه هنوز تهدید می شوند.

یک کامیون آتش نشانی Cal در انتهای یک دره پارک شده است زیرا آتش نشانان روند روشن شدن آتش Alisal را در دره های نزدیک گلتا ، شرق سانتا باربارا ، کالیفرنیا ، در 13 اکتبر 2021 مشاهده می کنند.
EPA

این حادثه خسارت جانی در پی نداشت و علت آن در دست بررسی است.

جاش کپر ، رئیس آتش نشانی Lathrop-Manteca ، به Fox40-TV گفت ، در جنوب شهرستان سان خوآکین ، یک مرد دچار سوختگی شد و نزدیک به پنج خانه متحرک در اثر شعله های آتش که در پارک خانه Mobile Island Island پیچیده بود آسیب دید.

کیپر گفت که مرد مجروح دچار سوختگی شدید درجه سوم در بیشتر بدنش شده است.

بادهای شدید که روز دوشنبه ایالت را فرا گرفت ، درختان را سرنگون کرد و ابرهای گرد و غبار کور را در بر گرفت. هشدارهای پرچم قرمز برای خطر آتش سوزی و وزش باد برای سه قسمت داخلی کالیفرنیای شمالی روز سه شنبه پایان یافت ، اما سه شنبه شب هشدارهای کمتری در منطقه سانتا باربارا باقی ماند.

در انتظار رویداد باد ، شرکت Pacific Gas & Electric روز دوشنبه برق را در نزدیک 24000 مشتری در مناطق مورد نظر در 23 شهرستان قطع کرد تا از آتش سوزی در صورت وزش باد به تجهیزات الکتریکی جلوگیری کند.

برق تقریباً همه مشتریان روز سه شنبه برقرار شد. اما PG&E گفت که ممکن است به دلیل تهدید آتش سوزی احتمالی ، برق را به 29000 مشتری در 19 شهرستان در روز پنجشنبه قطع کند.

در این عکس که توسط آتش نشانی شهرستان سانتا باربارا ارائه شده است ، آتش سوزی آلیسال صبح سه شنبه ، اکتبر ، به سوزاندن پوشش گیاهی خشک در دره Refugio ادامه می دهد.  12 ، 2021.
در این عکس که توسط آتش نشانی شهرستان سانتا باربارا ارائه شده است ، آتش سوزی آلیسال صبح سه شنبه ، اکتبر ، به سوزاندن پوشش گیاهی خشک در دره Refugio ادامه می دهد. 12 ، 2021.
AP

تجهیزات PG&E مسئول آتش سوزی سال 2018 بودند که بیشتر شهر Paradise در شهرستان Butte را ویران کرد. این شرکت اعلام ورشکستگی کرد و در 84 مورد قتل عمد گناهکار شناخته شد. PG&E همچنین به دلیل آتش سوزی ناشی از سایش و پارگی تجهیزات ، از جمله تعداد قتلهای غیر عمد در ارتباط با آتش سوزی در نزدیکی شهر ردینگ در سال گذشته که منجر به کشته شدن چهار نفر از آنها شد ، محکوم می شود.

آب و هوای کابوس برای آتش نشانان در ایالتی که موج گرمای ناشی از تغییرات آب و هوایی و خشکسالی تاریخی باعث خشک شدن جنگل ها و بوته ها شده است. این آتش سوزی ها که از اواخر تابستان شروع شد ، هنوز ادامه دارد با وجود اینکه صدها خانه سوخته اند.

در سیرا نوادا ، آتش سوزی مجتمع KNP ، که ممکن است صدها سکویای غول پیکر را سوزانده باشد ، تنها 40 درصد مهار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *